Підозрюваний у теракті в Петербурзі заявив, що мотивом стала ненависть до психологічних тренінгів

31 грудня, 2017 15:54
default/Підозрюваний у теракті в Петербурзі заявив, що мотивом стала ненависть до психологічних тренінгів
Зберегти
Вигляд
Головне Слідче управління СКР у Санкт-Петербурзі висунуло звинувачення чоловікові в здійсненні теракту в супермаркеті «Перекресток».

Головне Слідче управління СКР у Санкт-Петербурзі висунуло звинувачення чоловікові в здійсненні теракту в супермаркеті «Перекресток».

Про це повідомляється на сайті комітету.

Таким чином, справа була перекваліфікована зі статті «замах на вбивство двох і більше осіб» на статтю 205 КК РФ (теракт).
СКР направив до суду клопотання про арешт підозрюваного.

За версією слідства, він навмисне виготовив саморобний вибуховий пристрій і заклав його в супермаркеті.

«Недалеко від місця вибуху він також сховав дві флешки, на яких містилася інформація про причини вчиненого діяння і фотографії вибухового пристрою», — уточнили в Слідчому комітеті.

У СКР вважають, що експертні дослідження (в тому числі генетичні) підтверджують причетність обвинуваченого до виготовлення вибухівки і «наповнення інформацією двох флешок».

Під час допитів обвинувачуваний дав свідчення.

«З його слів, мотивом для скоєння злочину стала ненависть до організаторів і адептів психологічних тренінгів, які він раніше відвідував», — повідомили в СКР.

З огляду на тяжкість вчиненого злочину, а також те, що обвинувачений з 19 років був у психоневрологічному диспансері, йому призначать судово-психіатричну експертизу.

Ввечері 29 грудня радикальне угруповання «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за вибух в супермаркеті «Перекресток» у Петербурзі.

Вибух у супермаркеті Петербурга «Перекресток» стався ввечері, 27 грудня. Саморобний вибуховий пристрій, начинений вражаючими елементами, спрацював у камері схову. Його потужність оцінили в двісті грамів у тротиловому еквіваленті.

За останніми даними, в результаті вибуху постраждали 13 осіб, шість залишаються в лікарнях.

Путін назвав терактом вибух у магазині в Петербурзі.

Пов`язані новини