Підозрюваний в організації вбивства Віталія Олешка «Сармата» Михайло Сігіда не з'явився на розгляд власної заяви про відвід судді Вячеславу Підпалому, повідомивши суд, що він перебуває на стаціонарному лікуванні.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Крім того, на засідання суду не з'явилися і захисники Михайла Сігіди.

Прокурор заперечував щодо задоволення відводу.

Суддя Володимир Карабань відмовив у відводі судді Підпалому.

Начальник кримінальної поліції В'ячеслав Абороськін розповів Громадському, що Сігіда зранку намагався лягти на лікування у столичну клініку «Борис», а вчора підозрюваний затягував процес. Спочатку просив надати йому державного захисника, а коли суд погодив надання, з'явився його приватний адвокат, який чекав весь час в автомобілі. Потім вони кілька годин ознайомлювалися з матеріалами справи та оголосили відвід судді.

7 червня стало відомо, що суддя Печерського суду Вовк відпустив Сігіду під домашній арешт. Побратима "Сармата" прийшли до судді вимагаючи змінити рішення. Суддя Вовк пояснив, що прокурор не надав достатніх обгрунтувань ризиків. Тоді прокуратура внесла повторне клопотання. Впродовж 10 червня суд не зміг його розглянути.

Як повідомлялося, 7 червня Печерський районний суд Києва перевів під домашній арешт Михайла Сігіду — підозрюваного в організації вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка «Сармата».

Нагадаємо:

  • Михайла Сігіду затримали на початку вересня минулого року. За даними слідства, саме він організовував та координував дії ймовірних виконавців злочину надавав їм зброю, гроші автомобіль на якому підозрювані у вбивстві приїхали вбивати Віталія Олешка. Михайло Сігіда має бізнес у Бердянську, зокрема очолює клуб «Мохіто», у якому, за інформацією побратимів Олешка, дуже часто помічали самого Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова з яким у «Сармата» був конфлікт. Віталій звинувачував Валентирова у роботі на іншого народного депутата Олександра Пономарьова, йому «Сармат» закидав роботу пов'язаної з ним компанії «Агрінол» на Росію.
  • Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео на якому підозрюваний Сігіда у компанії Сергія Валентирова та двох помічників Олександра Пономарьова (Максима Кривуня та Миколи Рудницького). Утім обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що не мали близьких стосунків із Сігідою, не розуміють чому його затримали і його провину потрібно ще довести.
  • 16 грудня 2018 року поліція затримала ймовірного замовника вбивства «Сармата». Ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра Євген Бродський. Євген Бродський, за даними слідства, є підозрюваним організатором вбивства, який фінансував злочин. Зокрема в розмовах інших фігурантів злочину мова йде про 1000$. Сам Бродський свою провину заперечує.
  • 8 лютого у Львові поліція затримала ще одного фігуранта справи «Сармата» Віктора Власюка, який, за даними слідства, є лідером злочинного угруповання Дніпра, колишній «торнадівець». Наразі він вже відбуває покарання за стрілянину травня 2013, наприкінці березня йому оголосили підозру у справі «Сармата».
  • Наразі справа вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Віктора Власюка — ймовірного замовника вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.
  • В об'єднаній справі фігурують 11 осіб: Артем Матюшин, Олександр Обухов, Микола Ломака, Максим Владимеренков, Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — їм інкримінують умисне вбивство та Мовчан, Зеленкін — їх підозрюють у стеженні за «Сарматом» та Сергій Смірнов, Руслан Кузнєцов — їх підозрюють у розбійному нападі у Дніпрі. Але підозра Зеленкіну, Мовчану, Смірнову та Кузнєцову оголошена лише за 187 статтею ККУ — розбійний напад.
  • Підозрюваних виконавців вбивства затримали 31 липня у день скоєння злочину (Артем Матюшин, Микола Ломака, Олександр Обухов, Максим Владимеренков). Наприкінці серпня Артем Матюшин два викривальні покази на ймовірного організатора вбивства Михайла Сігіду.
  • Особу, яка мала особисту неприязнь до Олешка та замовила його вбивство, наразі слідство не встановило.
Поділитись: