В рамках реформування управляння компанією НАК «Нафтогаз», Кабінет міністрів вивів компанію «Укртрансгаз» з управління «Нафтогазу». Контроль за «Укртрансгазом» тепер здійснює Міністерство економіки. В той же час, «Нафтогаз» залишає вплив на «Укртрансгаз», оскільки є єдиним його власником.

Про це Громадському повідомив головний комерційний директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко.  

«Третій енергопакет чітко вказує на те, що відокремлення оператора газотранспортної системи повинне відбуватися таким чином, щоб не було єдиною особою, яка є власником компаній, які видобувають газ, або компаній, які торгують газом і, відповідно, оператором газотранспортної системи.  Зараз, якщо до цього «Нафтогаз» і видобував і був власником «Укртрансгазу», то рішення Міністерства економіки не змінило питання власності, тобто, ми залишаємося власником «Укртрансгазу», бо ми є єдиними акціонером. З іншого боку, Мінекономіки керує як нами, так і, відповідно, керує оператором. Тому конфлікт інтересів, який присутній — він залишається», — сказав він.

За словами Вітренка, є план, узгоджений ЄС про те, що потрібно зробити, щоб відокремити оператора газотранспортної системи. Він передбачає, зокрема, розділення міністерств.

«Одне міністерство, наприклад, міністерство економіки, має буде володіти «Нафтогазом», інше наприклад, міністерство енергетики, буде володіти новим оператором», — сказав він.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе зобов’язання реформувати Нафтогаз відповідно до Третього енергопакету.

Основна вимоги цього пакету полягає у тому, що транпортування газу має бути відділене від видобутку та продажу газу.

Зараз «Нафтогаз» фактично є монополістом, оскільки і видобуває газ через «Укргазвидобування», і транспортує, і продає.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile