Підрозділ Ralph Lauren підозрюють у причетності до використання примусової праці уйгурів в Китаї

Канадський підрозділ бренду одягу Ralph Lauren звинувачують у причетності до використання примусової праці уйгурів — мусульманської меншини Китаю. Офіс омбудсмена з питань відповідального підприємництва Канади (CORE) провів первісну оцінку скарг.

Про це йдеться у звіті CORE, пише Reuters.

За даними CORE, у червні 2022 року 28 громадських організацій надіслали скарги щодо підрозділу компанії.

Вони стверджують, що підрозділ Ralph Lauren співпрацював з двома китайськими текстильними підприємствами, які використовують примусову працю уйгурів. Вони створювали дочірні компанії в регіоні Сіньцзян, де і мешкає нацменшина, і закуповували там бавовну.

Окрім того, використання праці уйгурів закидають і китайській державній компанії Xinjiang Zhongtai Group.

У звіті зазначають, що Ralph Lauren Corporation провели перевірки та заперечили, що підрозділи компанії постачають матеріали з регіону Сіньцзян.

А втім, омбудсменка Шері Мейєрхоффер вирішила, що деякі скарги вимагають початку розслідування.

Хто такі уйгури?

Уйгурська меншина мешкає в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Вони становлять 45% населення району, а 40% — етнічні ханці. Загалом у Китаї мешкають приблизно 10 мільйонів уйгурів.

Активісти, які борються за права уйгурів, наголошують на тому, що Пекін їх дискримінує. Йдеться про так зване перевиховання: за свідченнями журналістів та правозахисників, уйгурів ізолюють у «таборах з метою освіти». Декого висилають у рідні міста «під арешт».

За деякими даними, в китайських таборах утримують мільйон уйгурів-мусульман. Китай заперечує це і заявляє, що такі табори лишень забезпечують професійну підготовку людей.

Дослідники розповідають, що активісти перебувають у постійному страху через можливі переслідування. Окрім таких порушень прав, проти уйгурів застосовують і побутову дискримінацію, змушуючи їх почуватися людьми другого сорту. Наприклад, уйгурам можуть відмовити в замовленні номера в готелі.