Політика

Підрив колії під Запоріжжям відрізав південь Донбасу від решти України

Політика/Підрив колії під Запоріжжям відрізав південь Донбасу від решти України
Зберегти
Вигляд

Вибух залізничного мосту під Запоріжжям, що стався 20 січня, кваліфіковано правоохоронцями як диверсія (стаття 113 кримінального кодексу, яка передбачає до 15 років з конфіскацією майна).

Вибуховий пристрій спрацював безпосередньо в той момент, коли по мосту йшов товарний потяг. Тому правоохоронці припускають, що підривники перебували в безпосередній близькості від місця події. 

Машиніст почав екстрене гальмування, але було пізно - з 55 вагонів, завантажених залізною рудою, 28 зійшли з рейок, пошкодивши лінії електропередач, які йшли вздовж колії. Завдяки щасливому випадку не постраждали ані мешканці селища, ані машиніст поїзда.

За словами співробітників вибухотехнічної служби, потужність вибуху перевищувала 40 кілограмів у тротиловому еквіваленті.

З вечора 20 січня в Запорізькій області оголошено контртерористичної операція.

Залізнична гілка, на якій сталася диверсія, була єдиною, яка зв'язує Маріуполь і Волноваху з рештою України.

Підірваною колією також перекидалися на Донбас українські військовослужбовці і техніка.

За словами присутніх на місці вибуху залізничників, на те, щоб розібрати завали і оцінити масштаби збитків знадобиться як мінімум тиждень. Тільки після цього стане ясно, скільки часу буде потрібно на відновлення залізничного сполучення з півднем Донбасу.

/ Максим Щербина

Пов`язані новини