ENRU

Підстав для надзвичайного екологічного стану у Львові немає — МОЗ

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поки не бачить підстав для запровадження у Львові надзвичайної екологічної ситуації через з проблемами зі сміттям.

Про це вона заявила на брифінгу у Львові, передає «Інтерфакс-Україна».

«Зараз я не бачу підстав для надзвичайної ситуації. Місто не завалене сміттям, якщо ми разом попрацюємо, то нам не потрібно буде вводити надзвичайний стан, оскільки це дуже велике навантаження для всіх людей. Ми хотіли б вирішити цю проблему окремо. Але в той же час побачимо, як швидко ми зможемо її вирішити. Якщо треба буде, то буде (введена надзвичайна ситуація – ред.)», — заявила вона.

Водночас, вона заявила, що лабораторні дослідження ґрунту вказують на надзвичайно високий рівень концентрації бактерій біля сміттєвих контейнерів в місті, що може призвести до спалахів інфекційних захворювань, якщо ці відходи не прибрати найближчим часом.

«Ми зробили аналізи ґрунту біля контейнерних майданчиків. Є дуже високий рівень бактерій, тобто є небезпека, що через них можуть виникнути і поширитися захворювання», — сказала Супрун.

Нагадаємо, 19 червня глава фракції «Самопоміч» Березюк оголосив голодування через ситуацію зі сміттям у Львові.  

 У міській раді Львова заявили, що в місті назбиралося 8,5 тонн сміття. Комісія міськради просила оголосити у Львові надзвичайну екологічну ситуацію.

30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі cтався обвал, після виникнення пожежі. Під завалами були знайдені тіла трьох рятувальників, четвертий зник безвісти.

Роботу звалища призупинили, а львівське сміття почали вивозити в інші міста України. Однак, пізніше ряд міст відмовились від львівського сміття. 

Зазначимо, що прем'єр Гройсман неодноразово критикував міську владу Львова за бездіяльність у питання знищення відходів. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram