Через інтенсивні дощі та пориви вітру 22-23 червня у 8 областях України підтопило житлові будинки, вулиці, дороги, повалило дерева та пошкодило покрівлі. Рятувальники повідомляють також про жертв.

Про наслідки негоди заявляють у Міністерстві внутрішніх справ.

Так, негода вирує в Івано-Франківській, Чернівецькій, Кіровоградській, Вінницькій, Полтавській, Львівській, Одеській та Рівненській областях.

У Чернівецькій області стався порив дамби № 5 на річці Черемош, протяжністю 10 м, а також підмиття підпірної стіни бетонного берегоукріплення автодороги регіонального значення Р-62 «Чернівці-Верховина», протяжністю 50 м. Наразі рух там відновили, жертв та постраждалих немає.

Підрозділи рятувальників загалом відкачали 4 тис. 940 м куб. води. Всього до робіт залучали 527 людей та 137 одиниць техніки.

У МВС переконують, що правоохоронці проводять роз’яснювальну роботу з населенням областей, також налагодили співпрацю з відповідними службами щодо надання допомоги людям, запобігають мародерству. 

Зазначається, що в Івано-Франківській області вже декілька днів продовжуються інтенсивні дощі. Їх прогнозують ще, як мінімум, на два наступні дні. Через це підіймається рівень води в річках, розливи річок підтоплюють житлові будинки, домогосподарства.

«У гірській місцевості активізувались зсувні процеси, які перекривають дороги. ДСНС залучає всі служби взаємодії, дорожні служби, нам допомагає поліція. Залучаємо управління водного господарства і спільними зусиллями з органами влади намагаємося не допустити людських жертв та мінімізувати наслідки стихії», — розповідає начальник управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

Він також зазначив, що на територію області передислокований гелікоптер ДСНС для моніторингу та надання допомоги.

Оновлено: за даними УкрГідрометцентру, до кінця доби 23 червня у Івано-Франківській та Чернівецькій областях будуть надзвичайно сильні дощі (ІІІ рівень небезпечності, червоний).

Раніше вночі 22 червня у ДСНС Івано-Франківської області повідомили, що в селі Черемошна автомобіль з'їхав з дороги в річку Білий Черемош. Загинули двоє людей: чоловік та жінка.

Також у МВС повідомляють, що на Львівщині 23 червня в районі села Зарічне розлилася річка Туринка. Внаслідок повені близько 100 житлових будинків та 105 господарських споруд підтоплені. За допомогою човнів та рятувальних жилетів врятували 3 особи, з них 1 звернулась за медичною допомогою (стан шоку).

На Львівщині в районі села Зарічне розлилася річка Туринка, 23 червня 2020 рік
Фото:

МВС

22 червня у МВС повідомляли, що у зв’язку з негодою в Івано-Франківській та Чернівецькій області введені надзвичайні заходи безпеки.

Поділитись: