Анонсоване урядом підвищення пенсій тим пенсіонерам, які мали малі зарплати та великий трудовий стаж, не має вплинути на рівень інфляції в Україні.

Про це повідомили у Національному банку України у відповідь на запит Громадського.

«За нашими оцінками вплив такого підвищення пенсій на інфляцію буде мінімальним. Адже таке зростання виплат є несуттєвим порівняно з масштабами споживання у економіці України», — повідомили у Національному банку.

Там відзначили, що на підвищення пенсій до щонайменше 2 тисяч гривень для 2,5 мільйона пенсіонерів необхідно додатково 643 мільйони гривень щомісяця. Тобто, до кінця 2019 року на підвищення пенсій держава витратить менше 4 мільярдів гривень.

«Водночас споживання домогосподарств, згідно наших оцінок, упродовж половини року становить близько 1,5 трлн грн. Тобто мова йде лише про менше ніж 0,3% від оцінки щомісячного обсягу споживання домогосподарств», — пояснили у Нацбанку.

Нагадаємо, що 26 червня в уряді повідомили, що з 1 липня 2019 року пенсіонери, які отримували низькі зарплати, проте мали стаж 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків) отримуватимуть пенсії у розмірі0 щонайменше 2 тисячі гривень на місяць.

Також з 1 липня в Україні зріс розмір мінімальної пенсії — до 1564 гривні на місяць.

Поділитись: