УКРАЇНА

Підвищення мінімальної зарплати може призвести до збільшення безробіття — експертка

11 січня, 2017 19:23
УКРАЇНА/Підвищення мінімальної зарплати може призвести до збільшення безробіття — експертка
Зберегти
Вигляд
Через підвищення мінімальної зарплати в Україні може зрости рівень безробіття в депресивних регіонах

Ухвалення урядом рішення про підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі, до 3200 гривень, було шоковим, і не дало змоги компаніям підготувати економічні плани до відповідних витрат. Крім того, через підвищення мінімальної зарплати в Україні може зрости рівень безробіття в депресивних регіонах.

Про це у студії Громадського розповіла Олександра Бетлій — співробітниця інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

«Я критикувала сам процес впровадження цього рішеня. Це зроблено напередодні початку нового року, бюджетного року для всіх компаній. Компанії мали свої плани. Вплив (підвищення мінімальної зарплати — ред.) буде нерівномірним і це найбільша небезпека. Я не хочу сказати, що рішення погане чи хороше. Воно є небезпечним», — сказала вона.

На її думку, від так званого «шокового» рішення страждатимуть, в першу чергу, малі компанії та депресивні регіони, де зарплати є нижчими за названий рівень.

 «Насправді 3200 грн, про які говорить Гройсман (прем’єр-міністр України — ред.)  — це брудна зарплата. На руки — це 2600 приблизно», — зазначила Бетлій.

«Коли ми говоримо про приватний сектор, вплив (рішення — ред.) складніше прогнозувати. Є ймовірність, що великі компанії будуть підвищувати мінімальну зарплату до мінімуму, а іншим підтягвати по тарифній сітці», — сказала вона.

Нагадаємо, 6 грудня Рада підтримала підвищення мінімальної зарплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засідання Кабміну: боротьба із зарплатами «у конвертах» та проблеми соцстрахування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: VoxCheck #14: Про мінімальну зарплатню.

Пов`язані новини