Підвищення України лише на 4 позиції у рейтингу Doing Business є дуже слабким у порівнянні з анонсованим урядом покращенням стану економіки.

Підвищення України лише на 4 позиції у рейтингу Doing Business 2018 є дуже слабким у порівнянні з анонсованим урядом покращенням стану економіки.

Про це Громадському повідомив головний економіст «Альфа Банк Україна» Олексій Блінов.

«Підвищення рейтингу на 4 позиції виглядає дуже слабким, особливо на тлі анонсованих урядом різких поліпшень за підсумками минулого року, а також шляхом неврахованих в попередньому рейтингу змін. Така динаміка не дає підстав сподіватися, що заявлена в Стратегії-2020 завдання по входженню України в Топ-20 до 2020 року буде виконана», — повідомив він.

У свою чергу, заступник міністра економіки Максим Нефьодов в коментарі журналісту Громадського висловив думку, що повільне зростання пов'язано насамперед із затягуванням ухвалення законопроектів щодо покращення інвестиційного клімату України (№6540, 6541, 6542,6543).

«Ухвалили б на початку року, це зростання було б уже. Ухвалимо зараз — будемо в Топ-50 або вище. Якщо ухвалимо через 3 роки, то це взагалі не дасть результат — інші країни теж щось роблять», — вважає він.

При цьому Нефьодов припускає, що у рейтингу можуть бути враховані не всі показники.

«Рейтинг буде опублікований через 6 днів, подивимося, що буде враховано. Наприклад, там є питання зниження ЄСВ, яке до рейтингу 2017-го не потрапило через терміни відсікання збору даних», – прокоментував заступник міністра економіки.

Раніше президент Порошенко оголосив, що Україна піднялась на 76-му місце у новому рейтингу Doing Business, який буде офіційно оприлюднений 31 жовтня.

Минулого року Україна зайняла 80 місце у щорічному рейтингу Doing Business, піднявшись на 3 позиції.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: