УКРАЇНА

Пінчук відмовляється коментувати свою суперечливу статтю про нейтралітет України

19 січня, 2017 12:54
УКРАЇНА/Пінчук відмовляється коментувати свою суперечливу статтю про нейтралітет України
Зберегти
Вигляд
Український бізнесмен Пінчук не захотів пояснити свою позицію щодо контроверсійної колонки про нейтралітет України.

Український бізнесмен Пінчук не захотів пояснити свою позицію щодо контроверсійної колонки про нейтралітет України. У Давосі під час власної ж події він неодноразово уникнув питання, пославшись на те, що не планував говорити про це з українськими журналістами.

«Український сніданок» — це 13-та подія фонду Пінчука, яка відбувається у швейцарському місті Давос поза рамками Всесвітнього економічного форуму.

Впродовж останніх постреволюційних років медіамагнат запрошує ключових експертів, політиків, яких цікавить Україна, щоб обговорити ситуацію в країні. В 2015-му обурювалися агресією Росії, 2016-му українські міністри фінансів  та економіки переконували в успішності реформ.

У 2017-му закрита ранкова розмова були присвячена «Майбутньому України у мінливому світі». На ній виступали прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон — за якого відбувався референдум за вихід Британії з ЄС, а також Роберт Гейтс — 22-ий міністр оборони США та колишній очільник НАТО Рассмусен.

Однак  після публікації в американському виданні The Wall Street Journal, у якій олігарх закликав українців замислитися над можливістю тимчасової відмови від НАТО, ЄС, відстрочкою розмови про Крим та погодитися на вибори на Донбасі, саме позиція Пінчука потребувала пояснення.

Після гострої критики від частини українського політикуму та громадських діячів, бізнесмен таки прояснив свою позицію в виданні «Українська правда», повідомивши, що його статтю скоротили. Однак жодного разу не згадав про найбільш суперечливе питання — негайних виборів на Донбасі.

Тож лишалося питанням, чи промотуватиме він свою позицію щодо домовленостей з Росією, апелюючи до прагматизму, перед ширшою західною аудиторію.

Після дискусії Громадське кілька разів спробувало поставити Пінчуку запитання, яке стосувалося публікації та його думок щодо поступок, однак той категорично відмовлявся спілкуватися на цю тему. Після наполегливих прохань кількох медіаканалів Пінчук погодився розповісти про сам сніданок та виступи американського екс-міністра та колишнього очільника Британії.

Ця розмова насамперед стосувалася відносин між американським та російським лідерами Трампом та Путіном. Присутній депутат Сергій Лещенко під час короткої  ремарки зазначив, що в Україні існує консенсус щодо європейського майбутнього.

Депутат Олексій Рябчин, нагадавши, що сам походить з Донбасу зазначив про неможливість того, аби не врахувати інтереси людей на Сході та Криму. Можливості у журналістів поставити питання публічно, в тому числі і через стислий формат Давосу, не було.

Європейські дипломати та політики, з якими встигло поспілкуватися Громадське, як от очільник Мюнхенської безпекової конференції Вольфган Ішінгер зауважив, що стаття Пінчука є хорошим приводом почати дискусію про табуйовані питання. Однак, на самій події Пінчук таки вирішив її не продовжувати.

Раніше повідомлялося, що на давоському форумі Україна спробує залучити інвесторів, оскільки тема війни на Донбасі відійшла на другий план.

Нагадаємо, що Україна з'явиться перед інвесторами і світовими лідерами на форумі в Давосі, попри те що вона не представлена там офіційно.

Яким цьогорічний Всесвітній економічний форум, чтайте у публікації Давос-2017: порядок денний і головні учасники Всесвітнього економічного форуму

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Про що говорили на «Українському сніданку» Пінчука в Давосі»

Пов`язані новини