«Писала роботу в міру своїх знань»: у Німеччині міністерка подала у відставку на тлі звинувачень у плагіаті

Міністерка у справах сімʼї, людей похилого віку, жінок і молоді Німеччини Франциска Ґіффай, архів
Міністерка у справах сімʼї, людей похилого віку, жінок і молоді Німеччини Франциска Ґіффай, архівFranziska Giffey/Facebook

Міністерка у справах сімʼї, людей похилого віку, жінок і молоді Німеччини Франциска Ґіффай подала у відставку після звинувачень у плагіаті при написанні дисертації.

Про це заявив берлінський союз Соціал-демократичної партії.

Міністерка повідомила, що в останні дні поновилося обговорення її дисертації 2010 року. Каже, що клопотання про відставку подає канцлерці Ангелі Меркель.

«Члени федерального уряду, моя партія та громадськість мають право на чіткість та обов'язковість. Тому я вирішила попросити канцлерку звільнити мене з посади міністерки у справах сім'ї, пенсіонерів, жінок та молоді», — заявила вона.

Водночас політикиня уточнила, що продовжує відстоювати свою заяву, що написала роботу «в міру своїх знань і переконань».

«Я думала, що це було правильно 12 років тому і координувала свою роботу з академічною підтримкою професора кафедри політології у Вільному університеті Берліна. Мені шкода, якщо я помилилась», — додала вона.

Що це за історія?

Як пише Deutsche Welle, У серпні 2019 року Ґіффай пообіцяла відмовитися від міністерської посади, якщо анулюють її кандидатський ступінь, присуджений їй берлінським Вільним університетом.

Однак виш не став відкликати науковий ступінь міністерки, обмежившись попередженням. Це рішення суспільство розкритикувало, після чого університет пообіцяв його переглянути.

У листопаді 2020 року Ґіффай була змушена відмовитися від наукового ступеня. Тоді ж вона заявляла, що писала дисертацію «чесно і сумлінно». Вона керувалася висновком Вільного університету, згідно з яким анулювання її наукового ступеня було б «невідповідним» погрішностям, допущеним в її роботі.

Знайома для України ситуація

Науковці неодноразово заявляли про те, що в роботах міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета багато плагіату. Так, у серпні повідомляли, що в статті очільника Міносвіти для його докторської — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз.

А проте у квітні 2021 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконними дії Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості освіти, який встановив в наукових роботах міністра освіти та науки Сергія Шкарлета плагіат — заявив про це сам міністр.

Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про біографію Сергія Шкарлета читайте тут.