Після лісових пожеж Туреччина потерпає через паводки, які спровокували проливні дощі
На півночі Туреччини через зливи почалися паводки: вода заполонила міста та знесла десятки машин. Негода застала людей зненацька після того, як на півдні країни тривали масові лісові пожежі.
Про це пише AP.
Станом на середу, 11 серпня, було відомо про щонайменше одного загиблого унаслідок паводків. Низка людей також постраждали та зникли безвісти.
Рятувальники за допомогою гелікоптерів знімали людей, які рятувалися від води на дахах. Паводки вразили прибережні провінції Бартин, Кастамону, Сіноп і Самсун.
Міністр сільського та лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі заявив, що з метеорологічного погляду країна зіткнулась із найгіршою катастрофою за останні 50-100 років.
Кастамону найбільше постраждала від негоди: вода затопила місто Бозкурт, а десятки автомобілів були знесені. Власник місцевого ресторану Нурі Ерсос розповів місцевим ЗМІ, що вода затопила усе «за 10 хвилин».
Міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу, який приїхав до провінції, заявив, що у деяких постраждалих від повені районах вода піднялась на 3-4 метри.
У Бартині негода зруйнувала кілька будинків та щонайменше два мости. Окрім того, частково обвалилась дорога, яка вела до сусідньої провінції Карабук. Щонайменше 13 людей постраждали під час руйнування мосту. Рятувальникам вдалося евакуювати щонайменше 15 людей з будинків та транспортних засобів регіону.
У місті Аянчик у провінції Сіноп вода вийшла з берегів водойм, через що була зруйнована щонайменше одна будівля. Багато постраждалих районів також залишилися без електроенергії.
Пожежі у Туреччині
З кінця липня через аномальну спеку в Туреччині на західному і південному узбережжі країни вирували лісові пожежі, сотні гектарів лісу згоріли вщент. Через аномальну спеку на сході Середземномор’я також спалахнули ліси в Греції, Італії, Албанії.
Станом на 1 серпня, як повідомив міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа, внаслідок пожеж загинули вісім людей (семеро — в Анталії та ще одна — в Мармарисі), а 864 людей були ушпиталені.
Рятувальники евакуювали людей із десятків населених пунктів. У Міністерстві закордонних справ закликали не їхати в уражені провінції й заявили, що готуються до евакуації українців, якщо ситуація погіршиться.
Станом на 9 серпня пожежі у Туреччині майже вдалося загасити, зокрема через дощі, які розпочалися в ніч із 6 на 7 серпня. Деякі місцеві жителі у місті Манавгат опустилися на коліна та почали молитися, дякуючи за опади.
- Поділитися: