Після появи ATACMS в України у росіян додасться клопоту з логістикою — Євлаш

Українські військові застосовують ATACMS по російській техніці, 17 жовтня 2023 року
Українські військові застосовують ATACMS по російській техніці, 17 жовтня 2023 рокуСкриншот

З появою американських ракет ATACMS у руках Сил оборони України в окупантів збільшиться навантаження на логістичну систему.

Про це сказав речник Східного командування Ілля Євлаш в етері телемаратону «Єдині новини».

«Тепер, з появою такої "довгої руки", їм доведеться враховувати цей фактор, розтягувати свої і склади, і командні пункти. Що, звичайно, призведе до збільшення часу ухвалення рішень, підльотної дистанції до поля бою, обслуговування. Тобто в окупантів зараз додасться дуже багато клопоту на рівному місці», — пояснив він.

Євлаш зазначив, що поява такої потужної зброї, як ATACMS, є суттєвим game changer-ом, якими раніше були системи HIMARS, Patriot, танки Leopard.

«Звичайно, що це не всі карти, які в нас є. Чекаємо F-16, які також скажуть своє слово», — сказав речник.

ATACMS для України

Нагадаємо, військово-політичне керівництво України 17 жовтня офіційно повідомило, що Україна отримала перші довгоочікувані ракети ATACMS та успішно їх застосувала.

Про передання ракет стало відомо після атаки в ніч проти 17 жовтня: Сили оборони України атакували російську авіацію та іншу техніку на аеродромах поблизу окупованих Луганська та Бердянська. Сили спеціальних операцій ЗСУ відзвітували, що було знищено 9 російських вертольотів, спецтехніку, пускову установку ППО, склад боєприпасів, а також пошкоджено злітні смуги аеродромів. Окрім того, втрати у живій силі противника становлять десятки загиблих і поранених.

Telegram-канал Fighterbomber, пов'язаний з російськими військами, назвав удар «одним із найсерйозніших» за час повномасштабного вторгнення.

За даними New York Times, Сполучені Штати передали Україні близько 20 далекобійних ракет ATACMS.

Нагадаємо, ATACMS — це тактична балістична ракета, вироблена американською оборонною компанією Lockheed Martin. Ракети ATACMS можна встановлювати на установки M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одну ракету), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали снаряди GMLRS. Дальність польоту ATACMS — 300 кілометрів.