Після виходу росії із «зернової угоди» запрацює «Дунайський зерновий шлях»
Українське дунайське пароплавство (УДП) запускає проєкт «Дунайський зерновий шлях» щодо транспортування аграрної продукції до румунського порту Констанца.
Про це повідомив генеральний директор «Українського Дунайського пароплавства» (УДП) Дмитро Москаленко.
За його словами, ще влітку в УДП передбачили вихід росії із «зернової угоди» і почали працювати над проєктом «Дунайський зерновий шлях». Увесь логістичний ланцюжок буде здійснювати та контролювати українська судноплавна компанія.
«УДП інвестувало у створення власної перевалки зернових. Ми також домовилися з нашими румунськими партнерами — групою компаній TTS — про швидку та ефективну схему перевалки у порту Констанци», — пояснив Москаленко.
Він додав, що завдяки пришвидшенню процесу завантаження й розвантаження середній час обороту каравану скоротиться приблизно на 30%. Відповідно, власникам вантажу вже не доведеться зазнавати збитків через тривалі очікування у черзі біля термінала.
Крім того, судна оснастять системами онлайн-контролю і відеоспостереженням. Москаленко припускає, що надалі баржевий караван зможе здійснювати до двох рейсів на місяць.
На другому етапі проєкту передбачається будівництво нових барж і капітальний ремонт самохідного флоту.
За словами Москаленка, проєкт вже підтримало керівництво Міністерства інфраструктури. Також планують залучити міжнародних інвесторів.
Що передувало?
У міноборони росії 29 жовтня заявили, що рф призупиняє участь у «зерновій угоді». Кажуть, що причиною став «теракт» щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден, який нібито здійснила Україна з участю фахівців із Великої Британії. Британська влада одразу ж відкинула ці звинувачення.
В МЗС рф уточнили, що призупинили зернову ініціативу на невизначений термін. Водночас у міністерстві сільського господарства рф заявили, що готові повністю замінити на світовому ринку українське зерно.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав інші держави вимагати від рф «припинити голодні ігри» та повернутися до своїх зобов’язань. В ООН зазначили, що вже знають про рішення російської влади й підтримують із рф зв'язок.
Президент Володимир Зеленський назвав «передбачуваними» заяви росії про вихід із «зернової угоди» і вважає, що рф ухвалила рішення про це ще у вересні. Зеленський закликав світ продемонструвати жорстку реакцію на такі дії росії.
27 жовтня в українському уряді повідомляли, що за 88 днів роботи «зернового коридору» з України попрямували 397 кораблів із вантажем у 9 мільйонів тонн агропродукції. А вдень 30 жовтня міністерство інфраструктури повідомляло про призупинення морського експорту зерна.
Автор: Ярослав Герасименко
- Поділитися: