Кіану Рівз у стрічці "Мій власний штат Айдаго", 1991
Фото:

iMDb

Американська письменниця й колумністка Керрі Вітмер витратила чотири місяці, аби проаналізувати появу 30 акторів у сексуальних сценах у кіно. Так вона намагалася підтвердити припущення, що частота появи актора у сценах сексу обернено пропорційна його статусу. І не лише це.

Результати свого дослідження Вітмер описала у блозі у виданні The Ringer.

Своє мінідослідження письменниця вирішила здійснити, аби перевірити кілька гіпотез: 1) що актори, які приносять багато грошей кіностудіям, менш залучені до відвертих сцен, бо це може вплинути на їхній імідж; 2) актори з малобюджетних чи фільмів із рейтингом 16+, навпаки, з’являються в таких сценах частіше; 3) що актори, залучені до кіновсесвіту Marvel, матимуть мінімум секс-сцен.

Методологія дослідження Вітмер порівняно проста: вона обрала 30 акторів, куди увійшли найбільш оплачувані актори в Голівуді, а також володарі Оскарів та номінанти на нього останніх років і просто популярних виконавців (як-от Леонардо Ді Капріо, Магершалу Алі, Бреда Пітта, Тімоті Шаламе тощо). Далі вона обрала фільми, де ці актори були у відвертих сценах (не лише пов’язаних із сексом), переглядала ці фільми й засікала секундоміром тривалість сцен сексу.

Фото:

Carrie Whitmer / The Ringer

З’ясувалося, що найдовше у сценах сексу з’являвся актор Кіану Рівз — майже 9,5 хвилин. До першої п’ятірки потрапили також Роберт Паттінсон (411 секунд), Джейк Джилленгол (404,5 секунди), Бред Пітт (392 секунди) і Роберт Дауні-молодший (337 секунд). У Рівза, як виявилося, не лише чи не найдовша кар’єра серед обраних акторів, а й найдовша сцена сексу в одному окремо взятому фільмі (3 хвилини 49 секунд в «Екзотичному весіллі» 2018 року).

Фото:

Carrie Whitmer / The Ringer

Вітмер вирахувала ще один показник — відсоток стрічок, у яких актори займаються сексом на екрані. І тут лідером став Тімоті Шаламе: він фігурував у відвертих сценах у п’яти з 10 стрічок, у яких знімався. Кіану Рівз із 24% — на четвертому місці, попереду нього — вже згадані Роберт Паттінсон і Джек Джилленгол (36,36% і 30,3% відповідно). Вітмер зауважує, що високий показник Шаламе можна пояснити порівняно невеликою фільмографією (лише 10 фільмів порівняно з 50 у Рівза).

То як, підтвердилися гіпотези чи ні?

Якщо коротко, лише частково. Приміром, Шаламе, який підпадає під критерій участі в ризикових стрічках чи зйомках у фільмах із рейтингом 16-18+, не став очікуваним лідером рейтингу (хоча це можна пояснити його невеликою фільмографією).

Фактично підтвердилося припущення, що актори з кіновсесвіту Marvel і «Зоряних війн» майже не з'являються в еротичних сценах (або ж актори, які починали там зніматися, раптом перестають це робити після переходу до цих кінофраншиз). На думку Вітмер, це може бути пов'язано з тим, що обидві франшизи належать Disney, який орієнтується на сімейну авдиторію.

Приміром, до придбання Marvel Disney Роберт Дауні-молодший займався сексом у кожному сьомому (13,16%) фільмі зі своєю участю; після придбання він узагалі перестав з'являтися в таких сценах.

«Хоча я більше ніколи не буду такою, як була, після побаченого, я все ще вважаю, що у фільмах має бути більше сцен сексу, оскільки тепер, дізнавшись те, що я дізналась, я почуваюсь більше людиною», — підсумувала письменниця і закликала кіностудії дозволити акторам із Marvel і «Зоряних війн» зніматися в еротичних сценах.

Поділитись: