Життя

'Південні кордони. Між невизнаною та окупованою'. На кордоні з Придністров'ям

Життя/'Південні кордони. Між невизнаною та окупованою'. На кордоні з Придністров'ям
Зберегти
Вигляд

Російські військові миротворці, осінній призов і щомісячні навчання - це новини з Придністров'я - невизнаної Молдовської республіки, у якої з Україною спільний кордон на Одещині. У новинах Придністровських та російських ЗМІ навпаки лякають - це Україна хоче напасти на невизнану республіку, яку охороняють 2 тисячі російських вояків.

На самій Одещині українські прикордонники посилюють охорону, риють рови на межі з Придністров'ям та ставлять блокпости на трасі - Одеса - Тирасполь. Незваних гостей із невизнаної республіки не чекають, але кажуть, що в разі атаки відбити її готові. Прикордонникам допомагають батальйони територіальної оборони. 

Усі твердять, ситуація психологічно напружена, але на ділі ані танків, ані скупчення війсь поблизу кордону поки що не бачили. Безпілотники з Придністровської сторони літають, однак кордону не перетинають. Поки що і викопаний рів, і посилені патрулі знадобились для того, щоб ловити контрабандистів, найбільший улов - палені дорогі мотоцикли, котрі нелегально хотіли переправити в Україну і тут перепродати.

 

Знімальна група Громадського побувала у Одеській області на кордоні з Придністров'ям та в Херсонській на адміністративному кордоні із Кримом. 

Громадське вирішило перевірити, наскільки реальний так званий "план Путіна" - відрізати Україну від виходу до моря і наскільки до такого плану готова українська армія і прикордонники

Як на одному, так і на іншому кордоні впритул можна розгледіти як прапор невизнаної Придністровської Молдавської республіки, так і прапор Росії - у селі Стрілкове, що на Арабастькій стрілці. 

Однак, разом з тим - тут не лише можна зустріти українських прикордонників, а і батальйони Територіальної оборони. Це дає розуміння того, що українські війська зосереджені у всіх місцях, де можливий прорив російських військ на територію України. Це також дає розуміння і того, чому українські війська не підійшли на допомогу, наприклад, під Іловайськом. Тому що вони зосереджені на інших не менш важливих кордонах держави. Хоча більшість військових зізнається - дуже б хотіли на територію АТО.

Пов`язані новини