Політика

Південний і Північний Кіпр можуть об’єднатись до кінця року – ООН

Політика/Південний і Північний Кіпр можуть об’єднатись до кінця року – ООН
Зберегти
Вигляд
Кіпр де-факто розділений з 1974 року. На півночі острова існує самопроголошена «Турецька республіка Північного Кіпру», визнана тільки Туреччиною.

В Швейцарії стартували переговори щодо об’єднання Кіпру за посередництва ООН. Підписання відповідної угоди може відбутись до кінця року.

Про це розказав, відкриваючи 5-денні переговори у Швейцарії, Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Ґі Мун, передає ВВС.

За його словами, угода щодо об’єднання розділеного острова Кіпр «майже досягнута», він сподівається, що вона буде підписана до моменту його відставки у кінці року.

«Перспектива рішення щодо Кіпру перебуває в межах досяжності. Очікування в обох сторін – високі», – сказав генсекретар ООН.

Він додав, що під час зустрічі президент Кіпру Нікос Анастасіадес обговорюватиме територіальні «й інші важливі» питання з лідером турків-кіпріотів Мустафою Акинджи.

Адміністративний поділ Кіпру

Нагадаємо, Кіпр від 1974 року фактично розділений дві частини – південну і північну, де проживають переважно грецьке й переважно турецьке населення. На півночі острова існує самопроголошена «Турецька республіка Північного Кіпру», визнана тільки Туреччиною. Південні майже дві третини острова Кіпр займає міжнародно визнана Республіка Кіпр, член ЄС від 2004 року, з переважно грецьким населенням.

Пов`язані новини