Війна

Півмільйона дітей у Сирії живуть в умовах блокади — ЮНІСЕФ

Війна/Півмільйона дітей у Сирії живуть в умовах блокади — ЮНІСЕФ
Зберегти
Вигляд
lead
В 16 районах Сирії діти майже повністю відрізані від зовнішнього світу, не отримують гуманітарної допомоги і позбавлені доступу до послуг першої необхідності, зокрема медицини й освіти.

Близько 500 тисяч дітей у Сирії живуть в блокадних умовах. Менш ніж за рік кількість дітей, що живуть в облозі, подвоїлася. 

Про це йдеться в заяві ЮНІСЕФ.

За даними організації, в 16 районах по всій країні діти майже повністю відрізані від зовнішнього світу, не отримують гуманітарної допомоги і позбавлені доступу до послуг першої необхідності, зокрема медицини й освіти.

«Діти гинуть і отримують поранення, вони занадто налякані, щоб ходити в школу і грати, вони виживають в умовах нестачі їжі й майже повної відсутності ліків», — зазначив виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк.

Організація підкреслює, що деякі сирійські громади не отримують жодної допомоги вже протягом двох років.

Раніше Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що лікарні у Сирії бомбардують навмисно.

За оцінками ЮНІСЕФ, тільки у східній частині Алеппо в облозі опинилися 100 тисяч дітей.

В організації зазначають, що військові дії іноді буквально заганяють дітей під землю.

В одному з районів Алеппо група добровольців побудувала підземний дитячий майданчик. Кожен день його відвідують близько 200 дітей.

В іншому районі в облозі працює підземна школа, де навчаються 250 дівчаток.

ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфлікту зняти блокади, а також забезпечити негайний, безумовний і постійний доступ гуманітарних місій до цих території по всій країни.

Пов`язані новини