Сейсмологи зафіксували на території Північної Кореї потужний землетрус, фахівці припускають, що це може свідчити про шосте ядерне випробування КНДР.

Сейсмологи зафіксували на території Північної Кореї потужний землетрус, фахівці припускають, що це може свідчити про шосте ядерне випробування КНДР.

Про це пише BBC.

Про землетрус на території КНДР повідомили Геологічна служба США, а також китайські та південнокорейські сейсмологи.

За їх даними, потужність землетрусу могла різнитись і становити від 5,6 до 6,3 балів. Водночас, вчені певні у тому, що землетрус був викликаний неприродним чинником.

Сейсмічні служби всіх трьох країн відзначають, що осередок землетрусу знаходився на глибині нуль кілометрів, тобто на поверхні, чого при природних землетрусах не буває.

За даними посадовців Південної Кореї, землетрус відбувся в окрузі північнокорейському окрузі Кілжу, де розташований один з ядерних полігонів країни.

Водночас, за декілька годин до землетрусу, державне інформагентство КНДР повідомило, що країна розробила водневу бомбу. За даними агентства ЦТАК, потужність боєголовки може досягати сотень кілотонн у тротиловому еквіваленті.

Нагадаємо, 29 серпня Північна Корея запустила балістичну ракету, яка пролетіла над територією Японії. Японські військові не робили спроб збити ракету. У свою чергу, Південна Корея скинула 8 бомб на кордоні з КНДР.

Раніше, 26 серпня, Північна Корея запустила кілька ракет малої дальності в напрямку Японського моря.

5 серпня Радбез ООН погодив нові санкції проти Північної Кореї

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: