ENRU

Північна Корея заперечила тортури нині померлого студента зі США

Уряд Північної Кореї заперечив жорстоке ставлення до нині померлого студента зі США Отто Вормбієра, якого раніше засудили до 15 років колонії у КНДР.

Про це повідомляє ВВС.

Представник Пхеньяна заявив, що студент повернувся додому «у своєму нормальному стані здоров’я». При чому раніше родина Вормбієра повідомила про те, що той впав у кому і в такому стані його доставили до США.

«Той факт, що Вормбієр раптово помер менш ніж за тиждень після його повернення в США у своєму нормальному стані здоров’я є для нас загадкою також», — сказали у КНДР.

Представник Північної Кореї додав, що звинувачення на адресу країни у тортурах студента «були безпідставними».

«Ті, хто немає жодного уявлення про те, як ми гуманно розглядали справу Вормбієра, осмілюються казати «погане ставлення» і «тортури», — сказав чиновник КНДР.

Отто Вормбієру було 23 роки. Він приїхав до Північної Кореї взимку 2015 року разом з туристичною групою. Його заарештували за спробу вкрасти з готелю в Пхеньяні плакат з пропагандистським гаслом.

Верховний суд Північної Кореї засудив студента з США до 15 років у виправно-трудовій колонії. Після суду він виступив на прес-конференції в Пхеньяні і визнав свою провину.

У червні 2017 стало відомо, що Вормбієр після визволення з-під варти у Північній Кореї повернувся до США у комі. Обстежувати Вормбієра мали лікарі медичного центру університету Цинцинатті, штат Огайо.

У Північній Кореї тоді заявили, що Вормбієр заразився ботулізмом і впав у кому після прийому снодійного ще  минулого року.

19 червня  студент Отто Вормбієр помер в США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туризм до диктатури: історія засудженого в КНДР студента зі США.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram