Пхеньян виступив з пропозицією до Вашингтона про укладення мирного договору.

Про це пише ЦТАК з посиланням на заяву голови МЗС Північної Кореї Лі Су Ена під час виступу на засіданні ООН.

Наразі між державами чинна угода про перемир'я від 1953 року. Запропонований КНДР договір повинен розширити та оновити поточні домовленості, сказав корейський дипломат.

«Уряд КНДР готовий провести конструктивний діалог для запобігання воєн і конфліктів на Корейському півострові, як тільки Сполучені Штати погодяться замінити угоду про перемир'я повноцінним мирним договором, не стверджуючи про чиїсь "провокації" через ЗМІ», - заявив міністр. У

1953 році Вашингтон та Пхеньян уклали договір на знак закінчення війни в Кореї. Його підписали американський генерал з одного боку, і північнокорейський генерал - з іншого. Представник Південної Кореї при підписанні був присутній, але документ не підписував. У ньому йдеться зокрема про демілітаризовану зону, що й досі є кордоном між Північною і Південною Кореєю.

У 2013 році Пхеньян в односторонньому порядку припинив угоду про ненапад з Республікою Корея і заявив про розірвання угоди про перемир'я. У серпні 2015 відносини між країнами загострилися, проте сторони домовилися про врегулювання конфлікту.

hromadske.tv

/Фото: (stephan) via Flickr

Поділитись: