ENRU

«План Маршалла» Україні заважають отримати невикористані раніше кредити — литовський політик

Багато невикористаних Україною коштів за кредитними програмами заважають Києву отримати фіндопомогу за «планом Маршалла».

Про це заявив екс-прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, передає «Європейська правда».

За його словами, «суттєвою проблемою» є те, що України з 8 мільярдів євро за кредитними лініями змогла реалізувати трохи більше 1,5 мільярди.

«Коли ми їздимо із презентацією нашого плану, ми чуємо – навіщо давати нові кошти, якщо Київ не здатний використати наявні можливості», — заявив Кубілюс.

На його думку, проблему невикористаних коштів Києву потрібно вирішити найближчими місяцями.

«Уряд має активізуватися й показати, що здатний реалізувати ті проекти, на які вже отримав кошти. Це є обов’язковою вимогою для реалізації «плану Маршала». Більш того – перші результати Київ має показати вже найближчими місяцями», — додав він.

Назва «План Маршалла» походить від назви пропозиції держсекретаря США Джорджа Маршалла у 1947 надати економічну допомогу Європі після Другої світової війни.

План Маршалла для України — це ініціативи європейських і американських політиків, політтехнологів тощо у створенні реформ, які повинні вивести державу на рівень стандартів Західної Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литовські політики ініціюють «новий план Маршалла» для України.