«Дорожню карту», яка передбачає послідовність дій щодо впровадження Мінських угод, мають розробити та представити до 1 грудня.  

Про це Громадському повідомила учасниця політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську Ольга Айвазовська.

За її словами, домовленість про створення «дорожньої карти» — це основне досягнення під час перемовин Нормандської четвірки у Берліні, 19 жовтня. 

«Основне досягнення Берліну було у тому, що за основу взята німецько-французька «дорожня карта»… Є конкретне завдання допрацювати дорожню карту і є конкретний термін — до кінця листопада, а також є відповідальні за цей процес — міністри закордонних справ чотирьох країн», — сказала Айвазовська.

Коментуючи питання послідовності виборів на Донбасі та відновлення контролю України над кордоном, Айвазовська повідомила, що наразі Україною, Росією, Німеччино та Францією досягнута «копромісна» домовленість.  

«Варіант серединний — передача під контроль ОБСЄ, з неможливістю входження чи повернення військових або зброї, або нових надходжень з боку РФ», — сказала Айвазовська.

«Ми повинні розуміти, що кордон нам не повернеться завтра-післязавтра. Це буде дуже тривалий процес. Питання в тому, чи кордон до політичного етапу у вигляді виборів залишиться в росіян і чи буде кордон заблокований для його перетину в незаконний спосіб техніки, регулярної армії РФ, або так званих волонтерів-добровольців. Я думаю, що ні. Тому що навряд чи на це може пристати українська сторона — точно ні. Ну, принаймні, тоді хтось втратить здоровий глузд. Я переконана в тому, що Франція, Німеччина усі виклики і ризики. І що більша дискусія в українському суспільстві на рівні різних політичних контраверсійних груп була навколо кордону, то більше, насправді, розуміння європейської спільноти і наших партнерів, що не все так просто», — додала вона.

Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні відбулися переговори Нормандської четвірки. 

Детальніше про це читайте: Розширення місії ОБСЄ і «дорожня карта для Мінська» – домовленості Нормандської четвірки. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile