План Путіна по розколу Трансатлантичного альянсу (огляд преси)

default/План Путіна по розколу Трансатлантичного альянсу (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Майстерний план Путіна по розколу Трансатлантичного альянсу». «Путін використовує переговори про майбутнє України, щоб отримати голос у прийнятті рішень по всій Європі». На думку старшого наукового співробітника Jamestown Foundation Володимира Сокора, «Росія вважає Україну лабораторією, де випробовується новий процес ухвалення рішень з європейської безпеки. Москва хотіла б мати двосторонню співпрацю з Німеччиною (і, можливо, з деяким іншим європейським гравцем, який перебуває «на буксирі» у Берліна»). Тобто в обхід або на випередження ЄС та НАТО та витісняючи Сполучені Штати на узбіччя», - пише Сокор на сторінках The Wall Street Journal. Він критикує мінські угоди і вважає, що «Росія зможе і в подальшому поглинати шматки української території, зобов’язуючи Україну йти на політичні поступки в рамках перемир’я, щоб таке поглинання припинилось». «Тільки пряме лідерство Вашингтона може врятувати майбутнє України та всієї євроатлантичної спільноти», - наголошує Сокор.

«В понеділок американські десантники розпочали тренування першого з трьох підрозділів Національної гвардії України в ході операції, яка має намір покращити боєздатність нерегулярних військ… 290 спеціалістів 173-ї повітряно-десантної бригади США прибули до Яворіва минулого тижня у конвої з італійської авіабази Віченца. Вона є єдиною базою американського десанту в Європі», - повідомляє The Los Angeles Times. «Ключові битви на сході України велись за участю добровольчих підрозділів, які були включені до складу структур національної гвардії, але не мали достатньої бойової підготовки. Три підрозділи по 300 чоловік кожен пройдуть двомісячні навчання на яворівському полігоні протягом піврічної місії американських інструкторів, повідомили представники Пентагону».

Італійська La Repubblica публікує інтерв’ю з Арсенієм Яценюком. Український прем’єр повідомив, що «російська агресія на Донбасі – це гуманітарна катастрофа». Крім людських жертв окупація Донецька та Луганська коштувала 3 мільярди доларів українській економці. Яценюк також сказав, що українці «захищають кордони Євросоюзу від російського вторгнення. Україна – є лише першим полем битви у війні Москви проти Заходу. Ми всі в небезпеці, бо Росія прагне дестабілізувати світ та робить це, навіть будучи одним із 5-и членів Ради Безпеки ООН, завданням якого мало б бути якраз забезпечення світового порядку. Ми просили зброю, щоб захиститись, але на жаль, так її і не отримали».

«Європейські дипломати кажуть, що останні погрози Газпрому про негарантованість поставок газу до Європи є тиском на Єврокомісію, яка здійснює антимонопольне розслідування. В середу Єврокомісія відправить російській компанії зауваження про порушення антимонопольних процедур, повідомляють джерела в Євросоюзі, які знають цю справу», - пише EUObserver. «Джерелом обвинувачення є скарга Литви у 2011-му році на те, що газовий монополіст зловживає домінуючим становищем на ринку Східної Європи. Це спричинило рейди в європейських офісах Газпрому та вилучення мішків внутрішніх документів, які провели офіційні представники ЄС». EUObserver повідомляє, що справу проти Газпрому намагався загальмувати попередній Єврокомісар з питань конкуренції іспанець Хоакін Альмунія. Але представниця Данії Маргрет Вестагер ще на початку квітня дала зрозуміти, що вона не боїться кидати виклик корпоративним гігантам, порушивши схожу справу проти американської Інтернет компанії Google.