План демонтажу четвертого зруйнованого енергоблока, який має відбуватися всередині нової арки накриття, досі не розроблений.

План демонтажу четвертого зруйнованого енергоблока, який має відбуватися всередині нової арки накриття, досі не розроблений.

Про це в інтерв’ю Громадському сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр нагадав, що в листопаді 2016 року почалось насування нового безпечного конфайнменту над зруйнованим 4 енергоблоком. Цього року тривають роботи над введенням арки в експлуатацію, оскільки вона має герметично накрити зруйнований енергоблок.

Після цього, за словами Семерака, мають розпочатися роботи із розбирання радіаційно небезпечного об’єкта.

«Четвертий енергоблок повинен бути розібраний, належним чином утилізований і похований. Ці роботи будуть відбуватися під аркою. Ми будемо намагатися максимально автоматизувати процес, але ви можете здивуватися, як і я був рік тому здивований, коли, прийшовши на посаду міністра, усвідомив, що немає плану цього демонтажу. І цей план треба ще розробити. Така реалія нашого життя», — сказав міністр.

Він додав, що зараз такий план почав розроблятися із залученням фахівців ЧАЕС, наукових інституцій та міжнародних партнерів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: