Від сьогодні сума в платіжках за електроенергію збільшиться від 9 до 38 гривень.

Від сьогодні сума в платіжках за електроенергію збільшиться від 9 до 38 гривень.

Про це повідомив голова Нацкомісії з електроенергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк.

За його словами, подорожчання є черговим етапом вирівнювання цін для різних видів споживачів. Нині тарифи на електроенергію в Україні в 2,5 рази нижчі, ніж в середньому в Європі.

Щодо того, які є способи економити, він відзначив необхідність встановлення багатозонних лічильників. Їх споживач може обрати сам.

«Встановлення багатозонного (багатотарифного) лічильника є доцільним, коли споживач користується електроенергією в години мінімального навантаження в мережі, тобто в нічний час, коли діють зменшені тарифи на електроенергію», — сказав Вовк.

Скоригувати електроспоживання допоможе, наприклад, побутова техніка з таймерами, які потрібно налаштувати на роботу вночі.
Вовк також розповів про можливість компенсації за неякісне енергопостачання — від 500 до 1 тисяч гривень авансу за послуги на наступний місяць.

Якщо обленерого не надасть компенсацію в перший місяць, сума компенсації подвоюється.

Нагадаємо, відсьогодні, 1 березня, в Україні подорожчала електроенергія для населення. Це п'ятий етап вирівнювання цін для різних типів споживачів. Тариф за кВт при споживанні до 100 кВт/год на місяць зросте до 90 коп, на обсяг понад 100 — 168 коп.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: