Платні камери принесли бюджету вже 3 млн грн. Ці кошти витрачають на ремонт безкоштовних
Платні камери у слідчих ізоляторах уже принесли державному бюджету 3 мільйони гривень. Зараз в Україні функціонують 36 платних камер у 26 СІЗО.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
Так, за отримані кошти Міністерство юстиції відремонтувало 39 безкоштовних камер. У них можна розмістити 280 людей.
«Ремонти почалися не лише в Києві — безкоштовні камери стають ліпшими в Одесі, Хмельницькому, Миколаєві та інших містах», — зазначив Малюська.
Що це за платні камери?
Перші платні камери з'явилися 8 травня 2020 року в СІЗО Києва. Вартість розміщення у такій камері в Києві залежить від терміну, за який платять: за добу — 2 000 грн, за тиждень — 8 000 грн, за місяць — 12 000 грн. Згодом вони з'явилися і в інших містах, зокрема Вінниці та Житомирі, Запоріжжі та Дніпрі, Миколаєві та Одесі.
А в липні 2020 року Міністерство юстиції запустило нову послугу: подарункові сертифікати на користування послугами платних камер у СІЗО. Якщо людину, в якої буде такий сертифікат, візьмуть під варту, вона зможе потрапити в камеру з поліпшеними умовами утримання.
У Мін'юсті кажуть, що за допомогою платних камер хочуть прибрати корупцію, коли за кращу камеру платили неофіційно. Тепер гроші офіційно надходять до бюджетного спецфонду.
Малюська зазначив, що людей у СІЗО вважають невинуватими, допоки суд не доведе вину, тому в людини має бути можливість оплатити кращі умови проживання. Водночас для людей, який суд уже засудив, не будуть створювати поліпшені умови за гроші.
- Поділитися: