«Плівки Медведчука». Верховний Суд закрив справу за позовом Порошенка щодо заяви Зеленського про нього
Верховний Суд України закрив провадження у справі за позовом п'ятого президента України Петра Порошенка, який просив визнати протиправною бездіяльність президента Володимира Зеленського. Справа стосується коментарів Зеленського про згадки Порошенка на «плівках Медведчука».
Про це йдеться у повідомленні ВСУ.
Минулого року журналісти Bihus.Info опублікували записи телефонних розмов голови політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука, де йшлося, зокрема про закупівлю вугілля у бойовиків на Донбасі. Згадувався на записах і Петро Порошенко.
Після цього, у червні 2021-го Володимир Зеленський розповів журналістам, що для нього інформація із записів не була новиною, оскільки він отримував «багато різної інформації» від СБУ та розвідки.
«Ми просто розуміємо, як це відбувалось. Що з терористами, сепаратистами Медведчук торгував, заробляв разом з п'ятим президентом. Ми чудово розуміємо, що українське вугілля, яке через окупацію було захоплено на території тимчасово окупованого Донбасу, купувала Україна через росію. Воно вивозилось», — казав тоді Зеленський.
Після цього Петро Порошенко просив суд визнати протиправною бездіяльність Зеленського через неоприлюднення публічної інформації, що становить суспільний інтерес — тієї самої інформації силовиків, про яку Зеленський казав в інтерв'ю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази та розглянувши додаткові пояснення, Верховний Суд вирішив закрити провадження у справі. Це рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду.
Детальніше про «плівки Медведчука»
Журналісти Bihus.Info стверджують, що отримали записи телефонних розмов голови політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука. Ці «плівки» вони презентували у чотирьох відео, які оприлюднили наприкінці травня й на початку червня 2021 року.
Із записів випливає, що вже з червня 2014 року Медведчук «прописався» в Адміністрації тодішнього президента й вів переговори з бойовиками від її імені. У Bihus.Info вважають, що політик не лише фактично не допомагав Україні звільняти полонених, а й інколи навіть заважав.
Журналісти стверджують, що Медведчук вів переговори і щодо економічних питань, дбаючи передусім про власні інтереси, а також про інтереси тодішнього президента Петра Порошенка.
20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили про підозру за «вугільною справою» про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».
Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти.
На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від рф та бойовиків на Донбасі. Захист Порошенка відкидає звинувачення. Адвокати експрезидента та він сам вважають справу політично мотивованою.
- Поділитися: