У лікарні регіонів почали розподіляти препарат «Ремдесивір». ВООЗ визнала його неефективним проти COVID-19

У регіональні лікарні в Україні почали розподіляти препарат «Ремдесивір». Міністерство охорони здоров'я замовило 28 тисяч флаконів препарату для лікування пацієнтів з COVID—19, однак у ВООЗ його називають неефективним.

Про початок розподілу лікарського засобу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Багато лікарів, з якими я сьогодні спілкувався, питали мене щодо лікарських засобів для лікування COVID-19. Я хочу зазначити, що сьогодні розпочався розподіл "Ремдесивіру" у регіони. Цей препарат входить до наших клінічних протоколів із надання медичної допомоги для лікування коронавірусної інфекції, а також широко застосовується для екстреного використання у багатьох інших країнах світу», — сказав Степанов.

Нагадаємо, у жовтні МОЗ дозволило ввезти препарат в Україну, після того, як управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше затвердило «Ремдесивір» для лікування пацієнтів з COVID-19. Фактично його почали використовувати у США з травня 2020 року, але тільки в екстрених випадках.

Що це за препарат?

Препарат «Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після вживання «Ремдесивіру». Однак підтвердженої ефективності препарат не мав.

Цим же препаратом після зараження коронавірусом лікували американського президента Дональда Трампа. Та Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження «Ремдесивіру», яке показало, що препарат «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 та не допомагає швидше одужати. До того ж пацієнти, які приймали «Ремдесивір» для лікування від COVID-19, згодом страждали на порушення в роботі нирок.