У день захисту прав людини об’єднання «Кримська солідарність» виступило із заявою з приводу репресій щодо представників кримськотатарського народу та кримських мусульман на анексованому Росією півострові

У день захисту прав людини об’єднання родичів та захисників політичних в’язнів, жертв політичного тиску і пропалих безвісти «Кримська солідарність» виступило із заявою з приводу репресій щодо представників кримськотатарського народу та кримських мусульман на анексованому Росією півострові.

Про це в ефірі Громадського розповіли представники об’єднання.

«На жаль, сьогодні, у ХХІ столітті, в еру технологічного прогресу, замість того щоб творити благо для суспільства, ми вимушені займатися захистом власних прав», — заявляють кримські правозахисники.

Згідно їхньої заяви, останні два роки не вщухають репресії та переслідування кримськотатарських громадських діячів та кримських мусульман, не виконуються слідчі дії стосовно пропалих безвісти.

Як повідомила представниця «Кримської солідарності» Наджиє Аджи-Мамутова, до утримуваних у сімферопольському СІЗО підозрюваних по «справі Хізб ут-Тахрір» важко потрапити захисникам.

За її словами, в СІЗО панує антисанітарія, відсутня належна медична допомога і повноцінне харчування. Також хворим тяжко передати ліки — адміністрація СІЗО всіляко ускладнює цей процес.

Також представники об’єднання повідомляють, що для побачення з затриманими потрібно займати чергу о 3-4 ранку і при цьому можна все одно до них не потрапити. За їх словами, очікування черги може тривати й місяць.

Правозахисники підкреслюють, що наразі в анексованому Криму 22 політичні в’язні, 19 з яких заарештовано саме у «справі Хізб ут-Тахрір».

Як зазначив представник «Кримської солідарності» Дінаер Меметов, пропалого безвісти Ервіна Ібрагімова немає вже півроку, а слідчі дії з його пошуку навіть не починались.

«Ані сім’я, ані родичі не мають ніякої інформації про його місце знаходження. Через три тижні їм повідомили, що немає ніякого сенсу проводити слідство, тобто слідство навіть не починалося. З’являється різна інформація, яка не відповідає дійсності, ніби він з’являється то там, то тут», — сказав він.

За словами представників об’єднання, кримські ЗМІ повністю залежні від російської влади і не пропускають інформацію про політичні репресії.

«Ми хочемо донести інформацію, яка відповідає дійсності: що люди сидять у тюрмах повністю незаконно. Люди можуть бути викрадені прямо на вулиці», — зазначив Меметов.

Раніше повідомлялося, що МЗС України висловило протест проти примусової психіатричної експертизи фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» в анексованому Криму.

«Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур стосовно незаконно затриманих громадян України», — йдеться у заяві МЗС.

Нагадаємо, 12 жовтня в анексованому Росією Криму ФСБ провела обшуки одразу в декількох будинках представників кримськотатарського народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Їх поклали на землю і посипали тротилом» — правозахисниця про учасників справи Хізб ут-Тахрір в Росії» і «Арешти кримських татар показові, їхня мета — залякати» — член Хізб ут-Тахрір»

Поділитись: