Побиття хлопця поліцейськими на Житомирщині: керівника відділення усунули від посади, а правоохоронців — відсторонили

Поліція Житомирщини розпочала службову перевірку щодо можливого побиття поліцейськими 18—річного хлопця в місті Малин. Керівника відділення усунули від посади, а поліцейських із групи реагування на час перевірки відсторонили від виконання службових обов’язків.

Про це повідомила пресслужба поліції Житомирської області.

У поліції зазначили, що в діях поліцейських Малинського відділення вже виявили низку порушень. Там зазначили, що за результатами службової перевірки будуть ухвалювати рішення щодо подальшої роботи поліцейських, а також притягнення керівника відділення до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, усі матеріали перевірки обіцяють скерувати до територіального управління Державного бюро розслідувань.

«Головне управління Нацполіції в області висловлює вибачення юнакам та їх родинам за дії співробітників. Позиція керівництва Головного управління принципова — об’єктивно розібратись у ситуації та притягнути винних до відповідальності згідно із законом», — наголосили в поліції області.

Що цьому передувало?

Офіс генпрокурора відкрив справу щодо надмірного застосування сили поліцейськими в місті Малин Житомирської області. Справа стосується 18-річного хлопця, якого правоохоронці нібито побили та вимагали від нього зізнатися у крадіжці автомобіля.

Слідством у цій справі займатиметься територіальне управління ДБР у Хмельницькій області. Однак там нам повідомили, що поки нічого коментувати не можуть, адже ще не отримали матеріали справи.

Про факт побиття в соцмережі повідомив Денис Сєнік, керівник служби першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової. Він зазначив, що справа стосується його 18-річного племінника Арсена.

Сєнік повідомив, що під час прогулянки до хлопця та його друга почали чіплятися приблизно десять невідомих людей — вони почали бити їх ногами та вимагати гроші. Крім того, зловмисники вимагали розповісти, де є автомобіль «Мазда» (Сєнік зазначив, що того дня справді зникла автівка «Мазда»). Коли хлопці почали говорити про поліцію, один із нападників сказав, що він сам працівник поліції під прикриттям.

«Через 5 хвилин з'явився автомобіль із логотипом поліції, з якого вийшли два поліцейських у формі. Молодий правоохоронець підійшов до Арсена, коли той був на землі, витягнув пістолет, звів курок, притулив зброю до чола й натиснув на гачок. Пістолет не був заряджений. Після цього поліцейський ударив Арсена пістолетом. На обурення хлопця інший поліцейський відповів ударом ноги в голову», — розповів Сєнік.

Він зазначив, що після цього до місця події приїхав ще один автомобіль поліції. Звідти вийшли двоє правоохоронців, які без пояснень забрали хлопців у місцевий відділок. Там від них вимагали зізнатися в крадіжці автомобіля, а прохання подзвонити батькам відхиляли протягом 4 годин. Хлопців відпустили лише о 02:30 ночі. О 3 годині їх повернули додому без будь-яких пояснень і вибачень, стверджує Сєнік. До ранку в Арсена текла кров із носа, була нудота й головний біль. До слова, автомобіль, зізнання у викраденні якого намагалися вибити з хлопця, знайшли того ж дня, коли він зник.

Як розповів Сєнік, наступного дня Арсен із батьками поїхав до поліції, щоб написати заяву та зняти побої. Однак і там, і в прокуратурі їм відмовили. Хлопцю довелося зробити це в місцевій лікарні, де його зустріли поліцейські. Вони повели Арсена на зустріч із прокуроркою, де вона постійно намагалася мінімізувати та пом’якшити дії поліції, а згодом видала йому незареєстровану копію протоколу, яка не мала печатки.

Також Сєнік зазначив, що висновки судмедекспертизи хлопцю не повідомили, а також не дали результат рентгенівського дослідження з підозрою на зламаний ніс і струс мозку.