Поблизу кордону України вдвічі менше російських військ, ніж було в лютому 2022-го — Генштаб
Наразі в Білорусі та в прикордонних російських областях удвічі менше російських військ, ніж було в лютому 2022 року, коли окупанти наступали на Київ.
Про це на брифінгу розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов.
Так, у Білорусі, Брянській та Курській областях наразі 22 тисячі російських солдатів. Натомість у лютому для наступу на Київ рф залучала 45,5 тисячі військових.
«Навіть у разі залучення всіх бойових білоруських військ — сухопутних військ та сил спеціальних операцій — спільне угруповання буде приблизно 30 тисяч. Це все одно менше за те [угруповання], що брало участь у повномасштабному вторгненні», — сказав Громов.
Також він розповів, що ситуація вздовж кордону з Білоруссю залишається контрольованою та стабільною. Там російські війська продовжують навчання на полігонах. За даними Генштабу, у Білорусі зараз до 11 тисяч особового складу й понад 400 одиниць озброєння та військової техніки.
«На сьогодні росія вивезла з Білорусі всі запаси боєприпасів до артилерійських систем та РСЗВ, які створили в інтересах рф напередодні нападу на Україну. А Мінськ має обмежені можливості щодо забезпечення боєприпасами наступального угруповання», — розповів Громов.
Він додав, що безпосередній вступ Білорусі у війну проти України залежатиме від того, чи вдасться окупантам просунутися на Донецькому напрямку, та від дій Сил оборони.
Водночас росія розширює контроль над військовими аеродромами в Білорусі. Додатково обладнують летовища в Мачулищах, Барановичах та Лунинці. У Генштабі кажуть, що саме аеродром у Мачулищах росіяни хочуть зробити ключовим логістичним хабом для своїх військ.
Роль Білорусі у війні рф проти України
Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських військ, які обстрілюють Україну. Також Лукашенко активно підтримує політику путіна.
19 грудня володимир путін приїхав із робочим візитом до Білорусі — вперше з червня 2019 року. За підсумками цієї зустрічі путін і Лукашенко публічно заявили про передання Білорусі російської зброї: комплексів С-400, «Іскандерів» та літаків зі «специфічними» боєприпасами.
Також глави країн обговорювали створення єдиного газового ринку та «спільне майбутнє».
До цього з Лукашенком у Мінську зустрівся міністр оборони росії сергій шойгу. Лукашенко тоді заявив, що «військові Білорусі та росії готуються як єдина армія».
Командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявляв, що воєнна загроза з боку Білорусі поступово зростає. Проте українські захисники теж уживають адекватних заходів.
- Поділитися: