Співробітник київської організації Центр UA Володимир Фомічев, якого суд самоназваної Донецької народної республіки позбавив волі нібито за провезення гранати, з початку війни на Сході, виступав за мирне вирішення ситуації та не мав зброї.

Про це в ефірі Громадського розказала подруга українця Марія Іваник. 

За її словами, Фомічев їздив на тимчасово окуповану територію до батьків, тому звинувачення з боку бойовиків «ДНР» абсурдні.

«Володя не міг мати гранати, він має такі погляди доволі мирні і він дуже довго, коли ми з ним спілкувалися, він вважав, що все можна вирішити мирним шляхом і шляхом переговорів. Він притримувався більш гуманістичного погляду і я впевнена, що він навіть не міг стріляти чи користуватися гранатою», — сказала Іваник. 

Батько ув'язененого, також вважає, що зброю неможливо було провезти через блокпости. 

Нагадаємо, 23-річний Володимир Фомічев, співробітник київської організації Центр UA, яка розслідує злочини політиків, розробляє програми реформ і стежить у Верховній Раді за «кнопкодавами», був узятий в полон бойовиками так званої «ДНР» в Макіївці 4 січня цього року. Він просидів у «підвалах» і тюрмах так званого «МГБ» понад 7 місяців.

А 16 серпня суд «ДНР» оголосив вирок — два роки позбавлення волі. Його звинувачують у тому, що він нібито провіз з Києва у Макіївку дві гранати. 

Поділитись: