Журналіст Independent Олівер Керол описує детальну картину відступу українських військ та психологічний стан вояків. Деякі з них висловлювали незадоволення не тільки президентом Росії Володимиром Путіним, але й українським лідером Петром Порошенком. Солдати також повідомили про те, що вони впродовж останніх 10 діб були в оточені. Тобто після того, як ворог захопив населений пункт Логвинове. Отже, дані свідчення не стикуються з офіційною версією подій довкола Дебальцевого, яку викладали представники Міністерства оборони України. Видання поспілкувалось з представниками різних військових підрозділів. Деяким вдалось вийти з оточення з мінімальними втратами. Але, наприклад, батальйон Кривбас втратив загиблими приблизно 10 відсотків свого особового складу. Ще приблизно 10 відсотків потрапили в полон. До початку боїв ʺКривбасʺ налічував 400 бійців, повідомляє Олівер Керолл.

«Ми побачили спалах, а вони згоріли живцем». Такий моторошний заголовок зробила британська Guardian, яка продовжує цикл публікацій-розслідувань про обстріли ракетами «Град» українських вояків з російської території. У новій статті журналіст Оксана Гриценко поспілкувалась з солдатами 72-ї моторизованої бригади, які дислокувались на Луганщині. Військові розповіли як, наприклад, 11 липня минулого року поблизу Зеленопілля тільки від однієї атаки «Градами» згоріло більше десяти українських військовослужбовців. Газета переконує британців, що тоді постійні обстріли велись саме з російської території і попередньо супроводжувались розвідкою з використанням російських безпілотників.

«Як Володимир Путін воює проти Заходу та виграє». Під таким заголовком журнал Spectator публікує статтю Енн Епплбаум – відомої американської журналістки та історика, яка є дружиною маршала Сейму Польщі Радослава Сікорського. Енн Епплбаум аналізує російські методи політичного впливу у країнах Європейського Союзу. Водночас, автор відзначає, що Кремль не створює якісь нові анти-європейські чи анти-істеблішментські ідеї. Він підіграє ідеям ультра-правих, або ультра-лівих політиків та підлаштовується під специфіку кожної держави. Наприклад, у Греції Кремль одночасно підтримує і крайніх правих, і крайніх лівих політиків. Енн Епплбаум детально зупиняється майже на кожній країні Євросоюзу. Вона також відзначає, що на Росію досі працюють колишні інформатори Штазі та інші колишні радянські агенти. Вони проникли як в політичні партії, так і в бізнес середовище європейських країн.

У колонці «авторська думка» відомий американський експерт по Україні Адріан Каратницький проаналізував умови мінських угод на сторінках New York Times.
Каратницький вважає, що мінські угоди мають чимало механізмів впливу Росії на внутрішню ситуацію в Україні. Проаналізувавши документ експерт пише, що по-перше на Україну накладається важкий економічний тягар
: необхідність відновити соціальні виплати в про-російському регіоні. По-друге, Донбас отримав право створювати свою міліцію. По-третє, передбачається виведення з регіону усіх незаконних збройних формувань, але немає жодних запобіжників потрапляння зброї та амуніції до рук нової міліції. Вже зараз три мільйонний Донбас є ніби сучасною Спартою, озброєним надсучасними зразками артилерії та володіючи понад 500 російськими танками, кращими за українські. Цей арсенал перевищує німецький, британський та французький і може нарощуватись до кінця 2015-го – часу, коли угоди про контроль над кордоном України вступлять у силу. Як зазначає Каратницький, угоди в Мінську закладають фундамент для появи «п'ятої колони», адже представники Донбасу матимуть право на представництво в українських органах законодавчої влади.

Поділитись: