Проти Росії ніхто не вводив санкції безпосередньо через утримання політв'язнів. Про це заявив адвокат звільнених заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза Микола Полозов.

Адвокат зазначив, що бачить два способи звільнення українських політв'язнів — введення санкцій та угода Заходу з Путіним.

Щодо санкцій він зазначив, що має «назріти» така ситуація, за якої утримувати політв'язнів було б дорожче, ніж їх звільнити. Проте адвокат зазначив, що поки що жодна країна не ввела санкції проти Росії через утримання політв'язнів.

«Є санкції більш глобального характеру, є персональньні санкції, але, скажімо, за того ж Сенцова, ми не чуємо, щоб хтось уводив санкції», — сказав Полозов.

Він також заявив, що Росії ув'язнила заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, аби прибрати найактивніших членів Меджлісу

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: