УКРАЇНА

Поклонська написала заяву на звільнення з посади «прокурора Криму»

УКРАЇНА/Поклонська написала заяву на звільнення з посади «прокурора Криму»
Зберегти
Вигляд

Прокурор окупаційної влади Криму Наталія Поклонська написала заяву про звільнення з посади, пишуть «РИА Новости».

«Я сьогодні написала заяву, щоб мене звільнили від виконання обов’язків прокурора «республіки Крим» на час і в зв’язку з обранням до Державної думи», – сказала Поклонська.

За її словами, заява вже відправлена до Генеральної прокуратури Росії.

«Оскільки я обрана депутатом Державної думи, мої повноваження припиняються. Я звільняюся від виконання обов’язків прокурора республіки Крим і переходжу на виборну посаду. Мій стаж зберігається як прокурора, але працюю і виконую обов’язки я депутата, оскільки це виборна посада», – наголосила Поклонська.

18 вересня в Росії проходили вибори до Державної думи. Москва також вирішила провести голосування на території анексованого Криму. За партійними списками в Держдуму Росії за результатами незаконних виборів на території анексованого півострова потрапила, серед інших, і Поклонська.

Так званий голова Криму Сергій Аксьонов, який очолював список «Единой России» на анексованому півострові, від депутатського мандата відмовився.

Верховна Рада України 20 вересня ухвалила постанову про невизнання виборів в Державну думу Росії, українські депутати також звернулися до Ради безпеки і Генеральної асамблеї ООН, парламентів іноземних держав і міжнародних організацій із закликом не визнавати легітимність виборів до Держдуми Росії і їхні результати.

Крім того, ЄС та США не визнали вибори до Держдуми Росії на території анексованого півострова.

Нагадаємо, у Європарламенті не приймуть жодного депутата Держдуми РФ, обраного в окупованому Криму через незаконність проведення виборів на території півострову.

Раніше в українському МЗС заявили, що вибори в анексованому Криму поставлять під сумнів легітимність Держдуми Росії.

У Freedom House заявили, що вибори в анексованому Криму не легітимізують російську владу.

Київ клопотатиме про включення у санкційні списки причетних до організації виборів у Криму.

Пов`язані новини