Поліція Еквадору увірвалася в посольство Мексики, щоб затримати колишнього віцепрезидента

Поліція Еквадору вдирається в посольство Мексики в Кіто, 5 квітня 2024 року
Поліція Еквадору вдирається в посольство Мексики в Кіто, 5 квітня 2024 рокуAP Photo / David Bustillos

Поліція Еквадору увірвалася в посольство Мексики в столиці Кіто ввечері 5 квітня і затримала колишнього еквадорського віцепрезидента, який шукав там притулку. Це спричинило дипломатичну кризу в регіоні й розірвання дипломатичних відносин між країнами.

Про таке пише Washington Post.

Удень 5 квітня уряд Мексики надав політичний притулок колишньому віцепрезиденту Еквадору Хорхе Гласу, який був двічі засуджений за корупцію. Він заявив, що його переслідує генеральний прокурор країни.

Уже ввечері еквадорська поліція вдерлася в посольство Мексики в Кіто «силою», щоб витягнути Гласа, заявив президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор. Влада Еквадору підтвердила затримання.

«Жоден правопорушник не може вважатися політично переслідуваним», — заявив уряд Еквадору і додав, що Мексика «зловживала імунітетом і привілеями», якими користувалося її посольство.

Мексика у відповідь оголосила, що розриває дипломатичні відносини з Еквадором, назвавши інцидент «грубим порушенням міжнародного права та суверенітету Мексики».

Більше контексту

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор був союзником колишнього президента Еквадору Рафаеля Корреа, який залишив свій пост у 2017 році. Раніше цього тижня Лопес Обрадор заявив, що новий президент Еквадору Даніель Нобоа виграв вибори у жовтні, тому що «створив атмосферу страху». Еквадор після цих висловлювань оголосив мексиканського посла персоною нон ґрата.

Еквадор бореться зі сплеском насильства, пов’язаним із боротьбою наркоторговців за бурхливий трафік кокаїну з Колумбії до Європи та Південної Америки. Під час виборчої кампанії восени 2023 року озброєні люди вбили одного з кандидатів, борця з корупцією Фернандо Вільявісенсіо. У злочині звинуватили наркокартелі.

Президент Мексики Лопес Обрадор здебільшого підтримує прагматичні відносини зі Сполученими Штатами, найбільшим торговельним партнером його країни. Але він ворогує з низкою консервативних урядів у Латинській Америці. Уряди Перу та Болівії відкликали своїх послів через критичні коментарі мексиканського лідера.