Поліція розслідує висловлювання міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, який доручив вивезти з міста у Закарпатську область людей ромської національності.

Про це повідомив глава Нацполіції Ігор Клименко.

Кримінальне провадження відкрили за ст. 161 Кримінального кодексу України, це — порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

«Неприпустимо, коли посадова особа дозволяє собі спілкуватися мовою ворожнечі... Особливо обурює, що у цих цілях намагалися використати поліцію. Наголошую, що поліцейські насильно не змушували осіб ромської народності покидати територію області та нікуди їх не перевозили», — заявив Клименко.

Нагадаємо, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив вивезти з міста у Закарпатську область людей ромської національності. Однак правоохоронці «не повністю впоралися з цим завданням» і мер наполіг на тому, щоб вони завершили почате.

Про це очільник міста повідомив на щотижневій оперативній нараді, неодноразово вживши висловлювання, що мають ознаки мови ворожнечі та можуть спричинити розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти ромської національної етнічної групи.

Водночас Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, які опікуються захистом прав ромської меншини в України, звернулася до органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківська й особисто до мера міста Руслана Марцінківа через його антиромські настрої.

Поділитись: