Активістка жіночого руху Femen, затримана під час спроби прорватися до президента України Володимира Зеленського, Київ, 25 жовтня 2020 року
Фото:

УНІАН / Максим Поліщук

На активістку руху Femen, яка підняла свою спідницю перед президентом Володимиром Зеленським біля виборчої дільниці, склали адміністративний протокол за дрібне хуліганство.

Про це повідомила Національна поліція України у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

На активістку, ім’я якої не називають, склали адмінпротокол за статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення (Дрібне хуліганство).

Санкція статті передбачає штраф від 51 до 119 гривень, 40-60 годин громадських робіт, 1-2 місяці виправних робіт або 15 діб адміністративного арешту.

Що сталося?

Коли Володимир Зеленський разом із дружиною вже проголосували на виборах, на виході з дільниці до президента підбігла дівчина. До цього вона намагалася прорватися на територію дільниці.

Дівчина підняла перед Зеленським червону сукню, на якій було написано «ZEXIST» (натяк на слово «сексист» у поєднанні з першими літерами прізвища «Зеленський»). Охорона президента дівчину швидко затримала.

Це не перша акція Femen щодо Зеленського: у квітні 2019-го, під час другого туру виборів президента, дівчина, яка назвала себе представницею руху Femen, з’явилася біля дільниці з оголеними грудьми, на яких було написано «pig in a poke».

Фото:

Радіо Свобода

Зеленський і сексизм

Президента України вже кілька разів звинувачували в сексизмі.

17 червня 2019 року Володимир Зеленський відвідав у Парижі найбільший у Європі кампус стартапів Station F. Під час свого виступу очільник держави розповів гостям про Україну й назвав українських жінок одним із брендів країни.

Ще раз це сталося через висловлювання на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України, яка відбулася 25 лютого.

Коли охочі ставили запитання до президента, чоловік перебив жінку, яка почала говорити, а Зеленський сказав: «Хай жінка перша скаже, це правильно... Та почекайте, ви ж не жінка, ви людина серйозна!»

Поділитись: