Речниця Нацполіції в Одеській області Любов Гордієвська повідомила, що правоохоронці відкрили два кримінальні провадження, пов'язаних із ймовірним насильством над вихованцями у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Світанок».

Про це вона сказала в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Одне провадження розпочато за ч.1 ст. 137 Кримінального кодексу за фактом неналежного виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей. Інше — за ч.1 ст. 127 Кримінального кодексу за фактом імовірного катування дітей, яке нібито ставалося у 2018-2019 роках.

«Зараз в обох провадженнях триває досудове розслідування, в рамках якого встановлюються обставини, події та особи, до них причетні. Поліцейськими перевіряється інформація щодо причетності працівника Хмельницького відділення поліції Одеси до побиття вихованців "Світанку"», — зазначила речниця.

У поліції призначили службове розслідування, на період якого поліцейського відсторонили від виконання обов'язків.

Нагадаємо, активістка та колишня поліцейська Зоя Мельник написала 26 жовтня у Facebook про факти насильства над вихованцями притулку «Світанок» в Одесі з серпня до жовтня 2019 року. Вона заявила, що дітей били вихователі центру та поліцейський Хмельницького відділу поліції в Одесі. За словами активістки, через насильство діти неодноразово тікали з притулку.

У пресслужбі Одеської ОДА повідомили, що психологи вивчили психоемоційний стан дітей та персоналу установи. За їхньою оцінкою стан дітей критичний і такий, який «потребує кризового втручання».

Поділитись: