У Києві правоохоронці затримали працівницю Національного банку та її посередника, через якого чиновниця вимагала 30 тисяч доларів за валютну ліцензію. У Нацбанку обіцяють провести внутрішню перевірку.

Про це повідомили в Національній поліції Києва.

«Будучи службовою особою, зловмисниця через посередника вимагала 30 тисяч доларів США у представника фінансової компанії за видачу ліцензії. Затримання відбулося після того, як їй передали 15 тисяч доларів США», — йдеться в повідомленні.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст.15 ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу — шахрайство та ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу — підбурювання до дачі неправомірної вигоди службовій особі.

Наразі правоохоронці вирішують щодо повідомлення про підозру затриманим та обрання їм запобіжного заходу.

У Нацбанку повідомили, що поки не отримали від поліції детальної інформації про затримання працівниці. У відомстві пообіцяли надати розгорнутий коментар після отримання уточненої інформації.

Водночас Нацбанк проведе внутрішню перевірку та готовий сприяти проведенню слідчих дій.

«Олена Парова — затримана, про яку йде мова у повідомленнях правоохоронних органів, не є працівником структурного підрозділу, який відповідає за супроводження процесу видачі ліцензій на здійснення валютних операцій. Важливою подробицею є те, що затримання Олени Парової відбулося за тиждень до останнього дня її роботи в Національному банку. Дана працівниця, яка тимчасово займала декретну посаду, мала бути звільнена 15 листопада 2019 року у зв’язку із виходом на роботу основної працівниці. Інша важлива деталь — за інформацією Прокуратури міста Києва, працівниця НБУ «сама запропонувала свою допомогу» фінансовій установі», — повідомили в банку.

Поділитись: