Поліціянти в Дніпрі прикривали розбійний напад і викрадення людей. Їм вручили підозри, керівника затримали

У Дніпрі затримали начальника одного з відділень поліції Дніпропетровської області
У Дніпрі затримали начальника одного з відділень поліції Дніпропетровської областіОфіс Генпрокурора

У Дніпрі повідомили про підозру чотирьом поліціянтам, які вирішили за хабар приховати та не притягувати до відповідальності злочинну групу за розбійний напад і викрадення людей для отримання викупу.

Про це повідомили міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, Офіс Генпрокурора та Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, у березні 2022 року 7 жителів Дніпра прийшли до квартири місцевого подружжя, виламали двері, представились військовими тероборони міста. А потім — завдали потерпілим тілесні ушкодження, провели незаконні обшуки та вимагали 2 000 доларів, щоб їх більше не чіпали. Також «тероборонівці» заволоділи майном потерпілих.

Не отримавши грошей, вони зв’язали жертвам руки, перевезли на машинах до гаражного приміщення, де під загрозою катувань, вимагали кошти нібито на користь територіальної оборони міста.

Клименко зазначає, що катуванням подружжя змушували виплатити викуп із подальшим сплачуванням щомісячної данини.

Сусіди потерпілих, які стали свідками злочину, заявили в поліцію. Постраждалих запросили до райвідділу для слідчих дій, а там вони зіткнулися зі своїми вимагачами, яких уже затримали.

Але ненадовго, бо зловмисники просто в коридорі «вирішували» питання з поліцейськими. Прокуратура вказує, що злочинна група вчиняла тяжкі та особливо тяжкі злочини за підтримки працівників райвідділу поліції, які за хабар підробляли документи та приховували злочини. За 20 тисяч доларів катівників відпустили, а провадження навіть не реєстрували.

За даними ДБР, раніше фігуранти навіть прикрили таким чином убивство людини шляхом підробки висновків судово-медичного експерта про причини смерті.

Сімом людям, які представилися військовими ТрО, уже повідомили про підозру за:

  • ч. 4 ст. 187 ККУ — розбій, вчинений в умовах воєнного стану;
  • ч. 2 ст. 146 ККУ — незаконне позбавлення волі, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалось заподіянням потерпілим фізичних страждань;
  • ч. 4 ст. 189 ККУ — вимагання, вчинене в умовах воєнного стану.

Тепер же підозри отримали чотири працівники поліції за статтями службового підроблення та приховування злочину (ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 396).

З-поміж них — начальник одного з відділень поліції Дніпропетровської області, якого вже затримали. Йому також повідомили про підозру в хабарництві (ч. 3. ст. 368 КК України).

Наразі проводяться невідкладні слідчі дії та вирішується питання про обрання поліціянтам запобіжних заходів. З’ясовуються всі обставини злочину та повне коло причетних.

Глава МВС Клименко зазначив, що «внутрішня безпека поліції чітко спрацювала».

«Кожен має врешті розуміти, що переступати закон заборонено всім без винятку. Хто досі ходить по лезу ножа між злочином і відданістю присязі, довго на службі та на волі не затримається», — пише міністр.