Поліція Гаїті заявила, що до вбивства президента країни причетні 28 людей. Серед них ㅡ колумбійці та американці

Правоохоронці у Гаїті заявили, що до вбивства президента країни Жовенеля Моїза вночі 7 липня причетна група з 26 колумбійців та двох американців гаїтянського походження.

Про це пише BBC.

Наразі затримані 17 людей, яким закидають причетність до вбивства Моїза, у тому числі двоє американців. Ще 8 підозрюваних переховуються від правоохоронців, а решта були застрелені під час перестрілок із поліцією в столиці Порт-о-Пренс.

У четвер, 8 липня, поліція Гаїті представила ЗМІ деякі вилучені докази, зокрема зброю та колумбійські паспорти затриманих.

Глава поліції Гаїті Леон Чарльз заявив, що іноземці прибули до країни з метою вбити президента.

Міністр оборони Колумбії Дієго Молано заявив, що, за попередньою інформацією, принаймні шість підозрюваних колумбійців є колишніми військовими.

Глава національної поліції Колумбії Хорхе Варгас уточнив, що двоє підозрюваних, загиблих в результаті операції поліції Гаїті, були відставними офіцерами колумбійської армії, а четверо затриманих ㅡ відставними солдатами, пише CNN.

У Колумбії також пообіцяли допомогти Гаїті у розслідуванні вбивства президента.

У США, своєю чергою, не змогли підтвердити, чи був затриманий хтось із громадян країни.

Наразі невідомо, хто спланував напад на президента і які у нього були мотиви. Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Гаїті Клод Жозеф заявив, що главу країни могли застрелити, бо той «воював з олігархами у країні».

Що передувало?

Уночі 7 липня на Гаїті у своїй резиденції був убитий президент країни Жовенель Моїз. Невідомі штурмували його резиденцію приблизно о першій ночі за місцевим часом (08:00 за Києвом). Вони пробралися у будинок і застрелили Моїза.

Прем'єр Гаїті Клод Жозеф заявив, що тимчасово виконуватиме обов'язки президента. Він оголосив у країні «стан облоги». Це означає, що всі кордони будуть закритими, а також тимчасово вводяться окремі положення воєнного стану. Наприклад, військові та національна поліція Гаїті отримають розширені повноваження.

53-річний Жовенель Моїз був при владі з лютого 2017 року — після того, як його попередник Мішель Мартеллі пішов у відставку.

Моїза звинувачували в корупції та організації нападів на опонентів; його перебування при владі позначилося постійними антиурядовими протестами.