«Політично важливий крок»: Литва та Латвія відкрили свої консульства на Донбасі

Литва та Латвія відкрили нові консульства у містах України у зоні ООС на Донбасі. Так, нове почесне консульство Литовської республіки з'явилось у Сєвєродонецьку, а Латвійської ㅡ у Слов'янську. Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас назвав це «політично важливим кроком».

Про це повідомили у посольствах Литви та Латвії в Україні.

Нові консульства відкрили 30 квітня. Почесним консулом Литовської Республіки у Сєвєродонецьку став Робертас Габулас, а консулом Латвії у Слов'янську призначили Олександра Павенка.

Представник Латвії Ріхардс Колс наголосив, що відкриття консульства є ознакою підтримки територіальної цілісності України та бажання розвивати відносини з Донецькою областю. За його словами, консульство у Слов'янську буде служити «інформаційним пунктом».

«Ми сьогодні тут! І будемо залишатися тут доти, поки міжнародно визнані кордони України не будуть повністю відновлені  ви не є і не будете самотніми у своїй боротьбі, боротьбі, за яку ми всі вам так винні», ㅡ цитує слова Колса пресштаб ООС.

Посол Литви в Україні Сарапінас заявив, що відкриття посольства у зоні ООС ㅡ «політично важливий крок, який показує готовність Литви й надалі укріплювати зв’язки з Україною та розвивати двосторонні бізнесові, культурні та інші проєкти зі східним регіоном України».

Ситуація на Донбасі

Нове перемир'я там запрацювало з 27 липня 2020 року, і протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів. Натомість зараз спостерігається нове загострення, за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули понад 30 військових. Солдати також гинуть унаслідок підриву на вибухових пристроях.

Зростання кількості обстрілів бойовиків та кількості поранених і загиблих українських військових відбувалося на тлі збільшення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Однак 22 квітня міністр оборони РФ заявив, що з 23 квітня війська почнуть повертатися на місця постійної дислокації.

У Держприкордонслужбі України підтверджують відведення російських військ, але тільки з окупованого Криму. Натомість змін біля східних кордонів України наразі не фіксують.