Політолог: Більшість греків за Європу, але проти варіанту реформ від МВФ та ЄС

default/Політолог: Більшість греків за Європу, але проти варіанту реформ від МВФ та ЄС
Зберегти
Вигляд

Софія Васілопулу, політолог, викладач York University (Велика Британія), розповіла про те, як грецьке суспільство реагує на економічну кризу та на перемовини уряду Греції із ЄС та МВФ.

На думку дослідниці, грецьке суспільство є поділеним, але цей поділ не на тих, хто проти ЄС і тих, хто за ЄС, але поміж прихильниками реформ та їхніми супротивниками.

«Більшість громадян підтримують ЄС, та перебування Греції у зоні євро, але водночас велика кількість громадян проти того варіанту реформ, який пропонують МВФ та ЄС», - зазначила Софія.

Греція вже не перший рік намагається вийти із надскладної економічної ситуації. Але якщо раніше громадяни протестували проти політики жорстокої економії, то зараз вони виходять на вулицю заради того, щоби підтримати належність Греції до Європи, і зокрема, до зони євро, - наголосила дослідниця.  

Анти-європейську риторику у Греції поділяють як ультраліві, так і ультраправі праві партії. Обидві політичні сили проти політики жорстокої економії, яку Греції нав’язують ЄС та МВФ.

Загалом на тлі економічної кризи ультра-праві партії в Європі набувають дедалі більшої популярності. Софія Васілопулу пов’язує це з двома чинниками : ультра-праві позиціонують себе як протестні партії (стосовно політичного естеблішменту), а також виступають із анти-іміграційною риторикою, яка нерідко знаходить відгук у серцях європейців.