ENRU

Поліцейських зобов’яжуть повідомляти про кожне затримання в центри правової допомоги

Поліцейських зобов’яжуть повідомляти про кожне затримання у центри надання безоплатної правової допомоги.

Про це ідеться у проекті Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію», текст якого був оприлюднений сьогодні, 22 серпня.

«Про кожний випадок затримання особи поліція інформує в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги з урахуванням положень частини третьої статті 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення та частини четвертої статті 213 Кримінального процесуального кодексу України», — йдеться у документі.

Також поліцейські зобов'язані будуть невідкладно надати домедичну допомогу особам, які постраждали в результаті застосування заходів примусу, та викликати медичних працівників.

Проект закону виключає застосування фізичної сили поліцейськими. А про кожен випадок застосування спецзасобів правоохоронець повинен буде повідомити своєму керівникові. 

«Законопроект спрямований на удосконалення правових засад діяльності Національної поліції, приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини», — ідеться у пояснювальній записці до проекту змін. 

Проект документу направлено на розгляд профільного Комітету Ради. 

Раніше голова Національної поліції Сергій Князєв повідомляв, що розглядається ідея, аби кожен патрульний з моменту затримання порушника на вулиці за адмінпорушення повідомляв у центр надання безоплатної правової допомоги, «просто натискаючи кнопку на планшеті».

«Черговий адвокат виїжджатиме моментально захищати права затриманого і слідкувати за правильним процесуальним оформленням», — уточнив Князєв в інтерв'ю DW.

«Маю визнати, з оформленням адміністративних правопорушень у нас справи не в найкращому вигляді, хоча з кримінальними все вже більш-менш, за порушення кримінального процесу ми люто караємо. Звісно, зараз ми отримаємо якийсь внутрішній спротив від поліцейських, які природно досі бояться адвокатів. Але ми пояснимо, що адвокат захистить не тільки права затриманого, але й права поліцейського», — додав він.

Голова Нацполіції анонсував, що такі зміни не потребуватимуть додаткових витрат з бюджету. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві відзначили другу річницю створення Національної поліції

Підписуйтесь на наш канал у Telegram