ENRU

Поліція контролюватиме вилов риби у промислових масштабах

Держрибагентство та Нацполіція підписали Меморандум про співпрацю для  протидії  браконьєрству та корупції.

Як повідомляє прес-служба Держрибагентства, правоохоронці проводитимуть «спецоперації відносно  рибалок-промисловиків, що перевищують квоти, рибалок любителів, що свідомо порушують закон, ловлячи, наприклад, на зимувальних ямах, дотримання законодавства в частині продажу риби (біоресурсів) на ринках, правил проходження технічного огляду суден та діяльності на риболовецьких суднах тощо».

«Плануємо запровадити дієві механізми виявлення  можливих корупційних проявів  та «схем» у рибному господарстві, особливо  у сфері  контролю за виловом риби у промислових масштабах, роботі працівників  новостворених управлінь рибоохоронного патруля», — зазначив глава Держрибагентства Ярема Ковалів.

Меморандум діятиме протягом 5 років. У відомстві зазначають, що сьогоднішня система відповідальності  та покарання за порушення правил рибальства фактично не зупиняє порушників.  

У Верховній Раді перебуває законопроект щодо підвищення відповідальності за порушення правил рибальства (№5262), що передбачає підвищення мінімального штрафу до 1700 грн та максимальну до 255 тис грн. Крім відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів, відповідно до постанови КМУ №1209.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram