Життя

Поліція кидала світлошумові гранати прямо в будинках — свідок розгону мітингу в Єревані

Життя/Поліція кидала світлошумові гранати прямо в будинках — свідок розгону мітингу в Єревані
Зберегти
Вигляд

Під час розгону демонстрантів навколо захопленого поліцейського відділку в Єревані, силовики кидали світлошумові гранати прямо в будинках. Внаслідок сутичок постраждали більше 100 осіб.

Про це в ефірі Громадського розповів  свідок розгону акції протесту, політолог Арменак Мінасянц.

«Вчора ввечері найважливішим було те, що зібрався мирний марш протесту. 5-6 тисяч чоловік йшли до будівлі захопленого відділку поліції. Звідти вони завернули в один район, і зіткнулися з поліцією. За стилем — це ваш колишній «Беркут». Почалася конфронтація, в результаті якої полетіли світлошумові і смоговие гранати, їх було десятки», — сказав очевидець.

«Після цього поліція пішла на штурм, і почали бити всіх. Це все відбувалося на дуже вузькій вулиці. Більше 100 поранених, більше 100 затриманих. Деякі лікарні були переповнені пораненими. Багато постраждалих від розривів світлошумових гранат, від побиттів», — зазначив Мінасянц.

Він наголосив, що сьогодні люди знову збираються на марш, щоб протестувати під захопленим поліцейським відділком.

17 липня озброєні прихильники радикального опозиційного руху «Предпарламент» захопили будівлю поліції в єреванському районі Еребуні, вбивши при цьому одного поліцейського і поранивши шістьох людей. За даними поліції, нападники взяли в заручники дев’ятьох людей, п’ятьох із них звільнили в результаті переговорів.

Нападники вимагають звільнення Жирайра Сефіляна, лідера «Предпарламенту», якого арештували у червні за звинуваченням в незаконному придбанні та зберіганні зброї. Вони також вимагають відставки президента Сержа Саргсяна.

Поліція Єревану 30 липня висунула ультиматум нападникам на поліцейський відділок скласти зброю до 17:00. Однак станом на 18:30 штурм не почався.

Також з території захопленого відділку застрелили із снайперської гвинтівки поліцейського.

Пов`язані новини