Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

«В рамках кримінального провадження будуть встановлені і притягнуті до відповідальності всі активні учасники цієї події», — йдеться у повідомленні поліції.

У Національному парку «Голосіївський» 6 червня поліція проводила профілактичні заходи, під час яких виявила у парку поселення ромів. Після того, як роми залишили територію парку 7 червня туди прибули представники «Національних дружин» з сокирами і молотами. Вони розтрощили тимчасові споруди та намети ромів.

У поліції додали, що «Нацдружини» також перешкоджали працівникам парку та лісового господарства розчищати територію. Унаслідок конфлікту ніхто не постраждав.

«Поліція жорстко реагуватиме на порушення закону незалежно від того, членами яких організацій є порушники. Ніхто немає права здійснювати незаконні дії, ставити псевдо ультиматуми чи заради піару проводити показові погроми щодо інших громадян. Зокрема, і щодо представників етнічних меншин», — заявили в поліції.

7 червня повідомлялося, що представники «Національних дружин» погромили табір ромів у Голосіївському парку в Києві. На відео видно, як представники цієї організації громлять ромське поселення та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

Речниця поліції Києва Оксана Блищик у коментарі Громадському після інциденту повідомила, що на момент, коли «Нацдружини» прибули в Голосієво, там не було людей, відтак ніхто не затриманий, та немає постраждалих.

Раніше представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

Поділитись: